Yılmaz Vural’dan Ali Koç’a davet: misyona hazırım

Deniz

Member
Fenerbahçe’de teknik yönetici arayışları sürerken tecrübeli çalıştırıcı Yılmaz Vural, Lider Ali Koç‘a misyona hazır olduğu istikametinde bildiri gönderdi.

Son olarak Harika Lig’de Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u çalıştıran Yılmaz Vural, toplumsal medyada yayım yapan bağımsız ekran kanalında açıklamalarda bulundu.

Sarı lacivertli kulübü çalıştırmak istediğini biroldukca kere lisana getiren tecrübeli hoca, teknik yönetici arayışı ortasında olan Ali Koç’a davette bulundu.

Futbolda hayli donanımlı bulunmasına rağmen, kıymetini bulamadığını belirten Vural, “Bu liglerde 35 seneyi tamamladım. 16 yaşından beri lisanslı futbolcu oldum. Eğitimse, Almanya’dan Alman hoca getirmek istiyorlar. Benim yaptığım eğitimi Almanya’da kaç tane hoca yapmıştır? Toplasan 5 kişi değildir. Tüm eğitimlerden geçmiş, 35 senede, 30 farklı grupla çalışmış, 800’e yakın maç yönetim etmiş bir antrenör olarak; tecrübeyse deneyim, yabancı dilse yabancı lisan, Türkiye’yi tanımaksa 7 coğrafik bölgede birfazlaca ekibi çalıştırdım… Federasyonuydu, çalışanıydı, medyasıydı bu hususta her türlü soruya karşılık verebilecek durumdayım Allah’a şükür” dedi.

“Ali Koç benimle yarım saat konuşsun”

“Ben bu yeterlilikle, bu eğitilmişlikle, bu deneyimimle, bu biçimde bir grubu argümanlı biçimde yöneteceğimi düşünüyorum. Sıfır kusurla iş yapabileceğimi düşünüyorum. Türkiye kurallarında yetişmiş bir antrenör değilim. Yurt haricinde yetişmiş, bir Avrupalı üzere hala kendini güncelleyen, hala oranın aylık mecmualarına üye olan, hala oraya gidip gelen birisiyim. Bilgi durmuyor. Hala tıpkı şeyi diyorum, Ali Bey’e de buradan sesleniyorum: Biz hazırız. Ben düşünmüyor değilim. Kendisi arkadaşımız, dostumuz. Düzgün, makus günlerimizde arar, halimizi hatırımızı sorar, biz de ararız… Bir dostu olarak rica ediyorum: Bir yarım saat benimle konuşsun. Benimle mutabakatı kural değil. Müsaade etsin, biz de futbol hakkında bir şeyleri söz edelim. Zira ömrümüz geçti.”