Hıncal Uluç: Beni Şenol Güneş’in basın toplantısına davet ettiler; güldüm acı acı ve “sil” tuşuna dokundum telefonumun, sildim attım Şenol’u

Deniz

Member
Sabah muharriri Hıncal Uluç, A Ulusal Futbol Grubu teknik yöneticisi Şenol Güneş‘in bugün öğlen saatlerinde yapacağı basın toplantısına davet edildiğini lakin gitmeyeceğini yazdı. “İnsanların yüzüne baka baka palavra söyleyen bir adamı bir sefer daha dinlemenin manası yok” diyen Uluç, “Beni Şenol Güneş’in basın toplantısına davet ettiler; Güldüm acı acı ve “sil” tuşuna dokundum telefonumun, sildim attım Şenol’u” sözlerini kullandı.

Şenol Güneş’in basın toplantısının gazeteciler tarafınca boykot edilmesi gerektiğini savunan Uluç, “çok nazikti, Türkiye Futbol Federasyonu İrtibat Daire Başkanlığı’ndan gelen mail. Beni Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’in perşembe günü (bugün yani) yapacağı basın toplantısına davet ediyorlardı.. Güldüm acı acı ve ‘Sil’ tuşuna dokundum telefonumun. Sildim attım Şenol’u.. Aslında bir iki ajans muhabiri haricinde, tüm meslektaşlarım bu basın toplantısını boykot etmeliydi. İki sebepten:

1-İnsanların yüzüne baka baka palavra söyleyen bir adamı bir sefer daha dinlemenin manası yok.

2-Lafa ‘Sorumlu benim’ diye başladıktan daha sonra, başta Federasyon Lideri ve heyeti, daha sonra da tüm futbolcuları suçlayan, toplantı biterken ‘Bir de kendi performansınızı eleştirir misiniz?’ diyen gazeteciyi bağırarak fırçalayan ve ‘bu biçimde soru olmaz. Ben bu cins sorulara yanıt vermem’ diyen birinin toplantısına gidilmemeliydi ki, yüzü kızarsın. ‘Halkın öğrenme hakkı’ ismine bakılırsav yapan bir gazeteciyi fırçalamanın ne olduğunu öğrensin.

Ancak ne işe yaradığını artık kimsenin bilmediği Türkiye Spor Muharrirleri Derneği, yaptığı vazife gereği, en sorulması gereken soruyu sorduğu için kovulmaktan beter edilen bir spor muhabirine ve direkt mesleğin kendisine yapılan hakarete ses çıkarmadığı için, bilhassa genç arkadaşlarım bugün yine gidecekler, yine tıpkı palavraları dinleyecekler”
dedi.

Yazının tamamı için