Abdulkadir Sünger, Galatasaray’a geçit vermedi: 18 kurtarış, 1 penaltı golü, 1 penaltı kurtarışı

Deniz

Member
Ziraat Türkiye Kupası 5. Çeşit maçında Galatasaray, alanında Altaş Denizlispor’u konuk etti. TFF 1. Lig’de sıkıntı günler geçiren, sakatlıklar ve Koronavirüs hadiseleri niçiniyle Galatasaray maçında eksik takımla çıkan Denizlispor, Galatasaray’ı penaltı vuruşları kararında mağlup ederek tıp atladı. Denizlispor’un 21 yaşındaki kalecisi Abdulkadir Sünger, maçta üç gol yemesine karşın, performansı ile dikkatleri üzerine çekti.

Galatasaray’ın birinci dakikadan itibaren baskılı oyunu karşısında kalesinde devleşen Abdulkadir Sünger, Denizlispor’un cins atlamasında büyük hisse sahibi oldu. Galatasaray’ın kaleyi bulan 26 şutundan 3’üne pürüz olamayan Abdulkadir Sünger, sayısız net fırsatta da kalesinde devleşti. Karşı karşıya konumlarda Galatasaray’ın atak oyuncularına geçit vermeyen Abdulkadir Sünger, kadrosunu ayakta tutan isim oldu.

Kritik penaltıda topun başına geçti

Penaltı atışlarında da topun başına geçen Abdulkadir Sünger, beşinci vuruşu kullandı. 21 yaşındaki kaleci, yaptığı vuruşla İsmail Çipe ve topu farklı köşelere göndererek kritik penaltıda yanılgı yapmadı. daha sonrasında da Oğulcan Çağlayan’ın vuruşunu kurtaran Abdulkadir Sünger, maç boyunca sergilediği süper performansı penaltılarda da sürdürdü.

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Abdulkadir Sünger “Bu maçı kazanmak istiyorduk. Ben de güzel oynadım. İkinci yarının başında peş peşe goller yedik. daha sonra toparlandık. Son saniyede golü bulduk. Penaltılara götürdük. Penaltılara gittiğimizde ‘Maçı aldık’ dedim. Kendime hayli güveniyordum penaltılarda… Hocamız da beşinci atışı bana kullandırdı. Teşekkür ediyorum. Çok mutluyum” dedi.

İşte Abdulkadir Sünger’in maç ortasındaki kıymetli kurtarışlarında kimileri:

7′ Ceza alanı ortasında topla buluşan Alexandru Cicaldau, altıpas üzerinden kaleye şut çekiyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

35′ Ceza alanı ortasında topla buluşan Mostafa Mohamed, sağ çaprazdan vuruşunu yapıyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

36′ Olimpiu Morutan, rakip yarı alanın ortalarında uzak aralıktan kaleye şut çekiyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

37′ Ceza alanı ortasında topla buluşan Marcao, sol çaprazdan kaleye şut çekiyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

58′ Emre Kılınç, rakip ceza alanına girmeden kaleye şut çekiyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

59′ Ceza alanı ortasında topla buluşan Mostafa Mohamed, sağ çaprazdan vuruşunu yapıyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

65′ Olimpiu Morutan, rakip ceza alanına girmeden kaleye şut çekiyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

84′ Galatasaray kadrosundan Kerem Aktürkoğlu tarafınca çekilen şut kaleci Abdulkadir Sünger tarafınca kurtarılıyor.

90′ Ceza alanı ortasında topla buluşan Halil Dervişoğlu, sol çaprazdan kaleye şut çekiyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

92′ Ceza alanı ortasında topla buluşan Kerem Aktürkoğlu, sol çaprazdan kaleye şut çekiyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

117′ Ceza alanı ortasında topla buluşan Halil Dervişoğlu, sağ çaprazdan vuruşunu yapıyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.

117′ Ceza alanı ortasında topla buluşan Mostafa Mohamed, sol çaprazdan kaleye şut çekiyor, kaleci Abdulkadir Sünger kurtarıyor.