Abdullah Avcı: Şampiyon olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız; Trabzonspor’un maksadı bu ve bu biçimde olması gerekiyor

Deniz

Member
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, şampiyon olabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ve çalışacaklarını belirtti.

Avcı, Türkiye Spor Müellifleri Derneği Trabzon Şubesi mecmuasına verdiği röportajda, şampiyonluk gayelerine ait, “Transfer yapmasa da alana çıktığı an rakipleri Trabzonspor’un şampiyonluğa oynayacağını bilirler. Trabzonspor forması rakibine bunu hissettirir. Şampiyon olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve çalışacağız. Trabzonspor’un amacı bu ve bu biçimde olması gerekiyor.” sözlerini kulandı.

Bu dönem Trabzonspor’un sergileyeceği oyun ile ilgili görüşlerini belirten Avcı, şöyleki devam etti:

“Modern futbolun şayet olmazsa olmazı oyunun iki tarafını oynayabilmektir. Hem savunma hem hamlesi yapabilmektir. Hamle oynarken dahil ya da set oynarken de rakip alanda oynarken de savunma güvenliğini alabilmek değerlidir. kimi vakit kendi oyuncu profiline göre, kimi vakit rakibin tahliline nazaran oyunun her iki tarafını, topun dışarıda olduğu kısmı, duran topları başka kısmı santim santim hesaplanan bir oyuna dönmüştür artık futbol. Doğal ki Trabzonspor en tepeye, en doruğa koşacaktır. Buna koşmak için de oyun ortasında başkalarından daha fazla dominant oyunu ortaya koymalıdır.”

Avcı, dünyadaki futbol sevgisinin giderek artacağına işaret ederek, “Futbol fazlaca hoş bir oyun. Üzerinde fazlaca oynanmasına taraf olan biri değilim. Tahminen oyunu hızlandırabilmek ismine maçı dört devreli hale getirebilirdim.” değerlendirmesinde bulundu.

“Öncelikle yeni yapılan Özkan Sümer Akademi’mizin içini uygun bir biçimde dizayn etmeye, daha verimli hale getirmeye çalışıyoruz. değişen teknolojinin, bilimin, ölçümlerin, departmanların profesyonelce olduğu bir akademi yapıp bu topraklardan gelen randımanı artırmaya çalışıyoruz. Süratle ağır bir biçimde çalışıyoruz. Onlar gidip geliyor, biz gidiyoruz, yöneticilerimiz süratli çalışmalar yapıyor. Dönem boyunca bütün malzemelerden yararlanan altyapımızı oluşturacağımızı düşünüyoruz.”