Abdullah Avcı: Trabzonspor’da maksat daima doruktur

Deniz

Member
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, basın toplantısında ekibin durumu ve yeni dönem maksatlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Yeni dönem öncesi ekibinin durumu ve maksatlarıyla ilgili konuşan Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı “Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Savunma ve atakta birlikte oynayan bir kadro yaratmak istiyoruz. Trabzonspor tarihinde bu kadar erken bir transfer tertibinin olmadığını söylüyorlar. Trabzonspor’un olduğu yerde yarış vardır. Sahanın ortasında oyunu elinden tutan bir ekip yaratmak istiyoruz. Trabzonspor’da gaye daima zirvedir” dedi.

“Kulüp olarak epeyce erken çalıştık, Avrupa’daki birden fazla gruptan erken yol aldık. Trabzonspor yarışacak, tepede olacak ancak şu biçimde bakmak lazım, U19 grubumuz şampiyon oldu ve Şampiyonlar Ligi oynayacak. hem de kendi kaynaklarımızdan çıkan çocuklarla yarışacağız. Yapabileceğimiz, yapmak istediğimiz iki transfer var, kulübün bütçesine uygun biçimde olursa. Bugün alışılmış ki yola çıkabiliriz lakin daha yüksek kalite için çalışıyoruz.”

“Benim için kıymetli olan ekip oyunudur”

“Futbola hiç bir vakit oyuncu üstünden bakmadım, oyun üstünden baktım. Sabır ve dayanağı istiyorum. Bu bir tertip oyunu. Bir oyuncu girdi, bir oyuncu çıktı. Bu bakış açımızı değiştirelim. Biz, savunma ve atakta birlikte oynayan bir grup yaratmak istiyoruz. Trabzonspor’da her vakit yarış vardır, biz temponun yanına akıl da eklemek istiyoruz. Trabzonspor’da gaye daima tepedir. Oyuncuların geçmişleri kesinlikle kıymetlidir fakat benim için değerli olan grup oyunudur. Bunun ortasında irtibat de fazlaca değerli. Ben irtibata kıymet veren bir teknik adamım. Aile ortamı oluşturmak kıymetli.”

Uğurcan, ulusal ekip sürecini bence düzgün tamamlamıştır. Kadroda âlâ çalışıyor. Ben buna bakıyorum, kulübün menfaatlerinde öteki bir şey olacaksa buna liderimiz ve idare bakar.