Ali Koç: Trabzonspor’dan çekinmiyoruz, geçen sene yaşadıklarımızdan çekiniyoruz

Deniz

Member
Fenerbahçe Beko’nun Galatasaray NEF’i deplasmanda yendiği maç daha sonrası Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, açıklamalarda bulundu. Koç, “Trabzonspor’dan çekinmiyoruz, ancak geçen sene yaşadıklarımızdan çekiniyoruz” dedi.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Beko’nun Galatasaray NEF ile oynadığı ve 97-91 galip geldiği müsabakanın akabinde açıklamalarda bulundu.

Beyaz TV’ye bağlanan Ali Koç, Galatasaray NEF galibiyetini yorumlarken, “Güzel bir maç oldu. Galibiyeti kutlamak için girdim lakin biz ekip bakılırsamiyoruz. Devamlı yollardalar. Cuma günü Real Madrid maçı var. Çocuklara hocaya, teknik takıma bu hoş başlangıç için teşekkür edemedik. Fenerbahçe’nin basketbola inancını tekrar tavan yaptırdıkları için. 10-15 sayı gerideyken grup geri gelebilir fikri, inancı var. Bu grup bir biçimde sonuna kadar çaba ediyor. Onun için teşekkür ettim. Alanda koydukları yürek için teşekkür ettim. Daha kazanılmış hiç bir şey yok. Daha yolun başındayız. İnşallah Scottie’yi (Wilbekin) kaybetmeyiz. Maçı kaybetmeyi onu kaybetmeye tercih ederim” dedi.

“Trabzonspor’dan çekinmiyoruz”

“Avrupa ve Türkiye’de lidersiniz” yorumu üzerine Koç, “Daha hiç bir şey rayına oturmadı. Şampiyonluklar gelince oturur. Daha fazlaca yolumuz var. Son bir kaç haftada yaşananlar MHK ile başımda kimi soru işaretleri var. Trabzon’dan çekinmiyoruz. Geçen sene yaşadıklarımızdan çekiniyoruz. MHK yapısına baktığımızda kangrenleşen yapıda kimilerinin da katkısı var. Riva’da da söylemiştim. Türkiye futbolunu yönetenler basından, algı operasyonlarından toplumsal medya operasyonlarından etkilenmeli. Korkuyorum ki yavaşça etkilenme sinyalleri almaya başladım lakin inşallah ben yanılırım. Dediğim üzere güzel niyetlerinden kuşkum yok. Unutmayın MHK’ler federasyonlar, kulüp liderleri getirir gdolayır. Bu yapısal sorunu gidermek için bir epeyce yeni uygulamalar, sistemler, teknolojiler kullanılıyor. Bunların meyvelerini almamız vakit alacak. Kulüpler Birliği toplantısından çıkarken de söylemiş oldum, ‘sabırlı olalım’ diye. Daha fazlasını söylemek istemiyorum. TFF ne kadar ağzıyla kuş tutarsa tutsun, hakem topluluğu bunu desteklemezse istediğimiz kararı alamayabiliriz” tabirlerini kullandı.