Alper Potuk, Çaykur Rizespor’u ligde üst sıralara taşımayı hedefliyor

Deniz

Member
Üstün Lig takımlarından Çaykur Rizespor’un yeni transferlerinden Alper Potuk, grubunu ligde üst sıralara taşımayı hedeflediğini belirtti.

Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki kamp devrini tamamlayan Çaykur Rizespor’un 30 yaşındaki orta saha oyuncusu Alper Potuk, transfer sürecini ve maksatlarını anlattı.

Alper Potuk, Karadeniz grubunun teknik yöneticisi Bülent Uygun‘un futbol ömründe kıymetli bir olduğunu söylemiş oldu.

Teknik yönetici Uygun’un oyun tarzını değiştirdiğini tabir eden Potuk, şu biçimde konuştu:

“Bülent hoca ile Eskişehirspor’da birinci tanışmamızda ben altyapıdan yeni çıkmış bir oyuncuydum. O gelene kadar 13-14 maç oynamıştım. Bülent hoca geldiği vakit benim oyun tarzım de değişti. Evvelden klasik altı numara oyuncusuydum ileri çıkmayan defansın önünde kalan bir tanesiydim. Oyunu iki tarafını oynamaya başladım ve daha fazlaca özelliklerim değişti. Benim futbol ömrümde Bülent hocanın fazlaca büyük tesiri var. Artık yine burada beraberyiz, inşallah hocamla hoş günler yaşayacağız.”

“Transfer öncesi birfazlaca ekip benimle ilgileniyordu”

Potuk, Çaykur Rizespor’a transferi öncesinde birfazlaca kadronun kendisiyle ilgilendiğini söz etti.

Karadeniz takımını tercih etmesinin niçinini anlatan Potuk, “Başkanımızla konuştuğumuzda iki tarafında menfaatlerine olacak biçimde düşünerek evvela ‘size hangisi uyarsa’ dedim. daha sonrasında Bülent hocayla, Tahir liderle konuştum. Kulübüme de bunu ilettiğimde bunun olabileceğini söylemiş olduler. Hem Bülent hocamızın birebir vakitte Tahir liderin yaklaşımından dolayı Rizespor oldu. İnşallah iyi olur.” diye konuştu.

Futbol ömründe önünde uzun yıllar olduğunu anlatan Potuk, gayelerinin hiç bir vakit bitmeyeceğini lisana getirdi.

“Yaşımız epeyce genç olmasa da yaşlı statüsünde de değil”

Yaşının hayli genç olmadığını hatırlatan Potuk, şunları kaydetti:

“Yaşımız epeyce genç olmasa da yaşlı statüsünde de değil. Beşerler fazlaca erken yaşta oynamaya başladığım için biraz bu biçimde 34-35 yaşlarında sanıyor lakin 30 yaşındayım. Daha önümde epeyce uzun yıllare var ve olağan ki hedeflerim her vakit var. Öncelikli gayem Rizespor’a faydalı olmak, Rizespor’u üstlere taşımak. Oraya taşıdıktan, grup ve ferdi olarak da uygun oynadıktan daha sonra gerisi gelir. 7 yıllık bir Fenerbahçe macerasından daha sonra Ankaragücü hayli istekli davrandı ve beni bu biçimde transfer etti. Taraftarından liderine herkese teşekkür ediyorum. “

Potuk, Ankaragücü’nde oynarken kadrosu ligde tutmak için epey çabaladıklarını anlatarak, “Orada elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum ancak şanssızlıklar yaşadık. ‘Bu kadro düşer’ denilen bir ekip değildi. Bilhassa son 12-13 hafta hayli düzgün maçlar çıkardık ve şanssız bir biçimde düştük. Ankaragücü epeyce büyük bir topluluk, umuyorum en kısa vakitte da yine Muhteşem Lig’e çıkacaklardır.” tabirlerini kullandı.