Batshuayi: Bana en yeterli ikram derbi zaferi olur

Deniz

Member
Fenerbahçeli futbolcu Michy Batshuayi, Beşiktaş ile oynayacakları derbi uğraşında gol atarsa kendisini güzel hissedeceğini söylemiş oldu.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 8. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile oynayacağı derbinin hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe’de Michy Batshuayi, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kendisi ismine Beşiktaş maçının özel olacağını belirten Batshuayi, “Eski grubuma karşı oynayacağım. Fenerbahçe olarak da temennimiz oynayacağımız büyük derbiyi kazanmak olacak. Başlangıç prestijiyle hayli hazırlık süreci olmadı lakin kendimi düzgün hissediyorum. Ulusal maçtan daha sonra kendimi hayli daha uygun hissediyorum, maça tesir edecek katkıyı sağlamak istiyorum. Bu katkıyı sağlayabilirsem kadroma yardımcı olacağım. Bana nazaran armağan ekip olarak alacağımız galibiyet olacaktır. Gol atarsam kendimi âlâ hissedeceğim. Bir forvet oyuncusu olarak gol atmak benim bakılırsavim” dedi.

“Ofansif anlayışla oynamak keyifli”

Beşiktaş’ın oyun tarzını tanıdığını aktaran Belçikalı futbolcu, “Oyun tarzları değişebilir. Ben de değiştirebilirim. Açıkçası kıymetli olan derbide gol atmak olacak. daha sonrasındası ne olacak goreceğiz. Bana göre yalnızca ben değil, tüm atak oyuncularımız sorumluluğu var. Bu sorumluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Futbol da bu biçimde bir şey. Bir forvet oyuncusu olarak ofansif anlayışla oynamak keyifli. Atacağımız gollerle ekibe katkı sağlamak istiyoruz. Egzersizlerde da buna yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” sözlerini kullandı.

“Eksik yanlarımı gidermeye çalışıyorum”

İyi bir statta derbisi maçını oynayacaklarını kelamlarına ekleyen Batshuayi, “Ambiyans olarak yüksek bir stat. Ateşleyici taraftar kümesine sahipler. Bu bir forvet oyuncusunu motive edecek ögelerden bir tanesi. Geçen sene kaçırmış olduğum goller vardı, daha fazla gol atabilirdim. Hayatta kimi vakit bu biçimde şeyler olabiliyor. Ben çalışmaya devam ediyorum, eksik yanlarımı gidermek için. kimi vakit attığınız şutlar direkten döner, bu durum nasıl açıklanır bilmiyorum” diye konuştu.

“Hocamız deneyim ve kaliteye sahip”

Teknik Direktör Jorge Jesus ile çalışmanın kıymetli ve hoş bir şey olduğunu da lisana getiren Michy Batshuayi, “Hocamız deneyim ve kaliteye sahip. Herkes 11’de oynayabilir. Bu sizin düzeyinizi yükseltecek bir şey. İdmanlarda sıkı bir biçimde çalışıyoruz. Bu durum grubu kuvvetli bir noktaya çekip şampiyon olma ihtimalini arttıracak” cümlelerine yer verdi.