Chelsea’den Romelu Lukaku’ya astronomik para cezası

Deniz

Member
İtalyan basınına verdiği demeçte Thomas Tuchel‘in oyun sisteminden şad olmadığını lisana getiren ve Inter’e dönmek istediğini açıklayan Romelu Lukaku, Chelsea taraftarlarından ve kulüpten özür dilese de astronomik bir para cezasından kurtulamadı.

İtalyan basınından La Repubblica’da yer alan habere göre Chelsea idaresi Belçikalı yıldıza 500 bin euro para cezası verdi.

Geçen günlerde Sky İtalya’ya verdiği röportajda Chelsea’deki durumdan şad olmadığını belirten Lukaku, buna karşın elinden geleni yapmayı sürdüreceğini söyleyerek şunları kaydetmişti:

“Takımımızın durumundan şad olmamam fazlaca doğal. Tuchel farklı bir sistem oynatmaya karar verdi lakin pes etmemem gerekiyor. Çok çalışmaya ve profesyonel olmaya devam etmeliyim. Durumdan mutlu değilim fakat gerçekçi olmak zorundayım. Inter taraftarlarının bana olan kızgınlığını anlayabiliyorum ve bence de ayrılık sürecim bu türlü olmamalıydı. Inter her vakit kalbimde olacak ve tahminen de bir gün oraya geri döneceğim. Inter’e bir gün geri dönmek istiyorum ve bu dönüş umarım mesleğimin son periyodunda değil hala düzgün bir düzeyde futbol oynayabiliyorken olacak.”

Lukaku özür diledi

Yaptığı açıklamaların akabinde ekibinin Liverpool ile oynadığı müsabakanın takımına dahil edilmeyen Lukaku, kulüp idaresi ve Tuchel ile yaptığı görüşme daha sonrasında geri adım atmış ve şunları söylemişti:

“niçin olduğum ıstırap için taraftarlarımızdan özür dilerim. Gençlik senelerımdan beri bu kulüple olan bağımı biliyorsunuz, bu yüzden üzgün olmanızı hayli yeterli anlıyorum. Açıkçası, artık inancınızı bir daha kazanmak bana bağlı ve her gün kulübe olan bağlılığımı göstermek için elimden gelenin en düzgününü yapacağım. Menajerimden, ekip arkadaşlarımdan özür dilerim, zira hayli yanlış bir vakitte bu açıklamayı yaptım. Bundan daha sonra önüme bakmak istiyorum. Ekibim için elimden gelenin en güzelini yapacağımdan emin olabilirsiniz.”