Fatih Altaylı, Galatasaray Sportif A.Ş.’nin başına geçeceği savına karşılık verdi

Deniz

Member
HaberTürk muharriri Fatih Altaylı, Galatasaray Spor Kulübü Lideri Burak Elmas‘ın kendisine Galatasaray Sportif A.Ş.’nin CEO’luğunu önerdiği, kendisinin de kabul ettiği argümanlarına bugünkü köşesinden cevap verdi. Altaylı, “Bu külliyen palavra bir haberdir. Ne Burak Elmas’ın bu biçimde bir teklifi kelam konusu ne de benim bu biçimde bir teklifi kabul etmem. Benim işim gücüm başımdan aşmış. Türkiye’nin bu güç vakit içinderında kendi işimi yapmaktan öbür bir derdim yok” dedi.

Altaylı, “Kaç gündür neyle uğraştığımı bir bilseniz, hayli gülersiniz. Palavracı Türk spor basının, en palavracı gazetelerinden biri birkaç gün evvel takviyesiz bir palavra uydurmuş. Palavra şu. Galatasaray Spor Kulübü Lideri Burak Elmas, bana Galatasaray Sportif A.Ş.’nin CEO’luğunu önermiş. Ben de kabul etmişim. Sportif AŞ’nin başına geçer geçmez, Fatih Terim’in nazaranvine son verecek, tespit ettiğim bir yabancı teknik yöneticiyle anlaşacak ve kulübü bir daha yapılandıracakmışım. bu biçimdelikle derin Galatasaray bir daha kulübün hakimiyetini ele alacakmış. Oturup bunu önemli ciddi yazmışlar. Ben bu haberi görmedim. Lakin 1 haftadır yansıları ile uğraşıyorum” diyerek sitem etti.

“Galatasaraylı dostlarım arayıp tebrik ediyor, taraftar kümeleri ise ya küfrediyor ya da epey yanlışsız karar diyor. Yüzlerce binlerce mail ya da toplumsal medya bildirisi ile uğraşıyorum. Hepsine tek tek anlatmaktan yoruldum. O yüzden buradan söyleyeyim. Bu külliyen palavra bir haberdir” diyen Altaylı devamında şöyleki yazdı:

“Ne Burak Elmas’ın bu biçimde bir teklifi kelam konusu ne de benim bu biçimde bir teklifi kabul etmem. Benim işim gücüm başımdan aşmış. Türkiye’nin bu sıkıntı vakit içinderında kendi işimi yapmaktan öteki bir derdim yok. Burak Elmas kardeşim, dostum. olağan olarak başarılı olmasını isterim. Kayınpederi Faruk Süren, neredeyse her gün görüştüğüm, hayattaki en yakın dostlarımdan biri. Galatasaray Spor Kulübü ile bunun haricinde bir bağım ne de bir işim var.”

Yazının tamamını okumak için .