Fatih Altaylı: Marcao’nun bilmem ne kadarlık maliyeti, kadrodaki işlevi falan beni ilgilendirmez, özür mözür de kabul edilemez; muvaffakiyetim tekmeyi

Deniz

Member
HaberTürk müellifi Fatih Altaylı, dün Galatasaray ile Giresunspor maçında Marcao‘nun, ekip arkadaşı Kerem Aktürkoğlu‘na evvel baş çabucak sonrasında yumruk atmasına ait olarak “Bu oyuncunun bilmem ne kadarlık maliyeti, gruptaki işlevi falan da beni ilgilendirmez. Özür mözür de kabul edilemez. Muvaffakiyetim tekmeyi. Defolur gider” dedi.

Giresunspor-Galatasaray müsabakasının 61. dakikasında, kadro arkadaşı Kerem Aktürkoğlu’nun üzerine yürüyen ve oyuncuya evvel baş ondan sonrasında da yumruk atan Marcao’nun ekipten gönderilmesi gerektiğini söyleyen Altaylı, “Galatasaray ligin birinci maçında taraftarlarına bir utanç yaşattı. Her geçen sene daha makûs bir futbolcu haline gelen Marcao, her geçen sene biraz daha makûs bir insan olmaya başladığını da gösterdi. Alanda kadro arkadaşı Kerem’e saldırdı evvel baş attı daha sonra yumruklar savurdu. Djagne anında sertçe ortaya girmese muhtemelen daha berbatı de olacaktı. Rakip ekiplerin taraftarları anında “Marcao Galatasaray’dan atılsın” kampanyası başlattı. yıllardır alanlarda bir centilmenlik abidesi üzere dolaşan Fenerbahçe eski kalecisi Volkan Demirel de Marcao’nun Giresun’dan direkt Brezilya’ya yollanması gerektiğini söylemiş oldu.

Birebir şey kendi kadrolarında olsaydı elbette bu biçimde bir şey söylemeyeceklerdi, bunu biliyoruz. Lakin açık söylüyorum. Ben de onlarla tıpkı fikirdeyim. hiç bir şey Marcao’nun alanda yaptığını beğenilen gösteremez. Bu yapılanın hiç bir kabul edilebilir tarafı yoktur. Çok tansiyon niçiniyle rakiple arbedeyi anlarım da, kendi kadro arkadaşına baş ve yumruk atmayı anlamam. Kimin haklı kimin haksız olduğu, bu olayın öne sürülen nedeni falan umurumda olmaz. Bu oyuncunun bilmem ne kadarlık maliyeti, kadrodaki işlevi falan da beni ilgilendirmez. Özür mözür de kabul edilemez. Muvaffakiyetim tekmeyi. Defolur masraf. Doğal bugün Marcao’ya demediğini bırakmayan kimi rakip taraftarlar Marcao kendi ekiplerine gelirse epeyce memnun olurlar o farklı. Ben o taraftarlardan değilim”
sözlerini kullandı.

Yazının tamamı için

TIKLAYIN – Galatasaray, döneme galibiyetle başladı; kadro arkadaşı Kerem Aktürkoğlu’na baş ve yumruk atan Marcao, kırmızı kart gördü!

TIKLAYIN – Fatih Terim: Marcao çıkacak herkesten özür dileyecek. Kerem’den, tüm Galatasaraylılardan, spor kamoyundan özür dileyecek

TIKLAYIN – İşte Marcao’nun Kerem’e yumruk attığı o anlar

Volkan Demirel: Marcao, Giresun’dan ülkesine gönderilsin

Yakın geçmişin en meşhur 6 futbolcu arbedesi

TIKLAYIN – Ahmet Çakar: Utanmaz Marcao sen adam falan değilsin; derhal bu ülkeden kovulmalısın!