Fatih Terim: Galatasaraylılar bilmelidir ki biz gerçek yoldayız

Deniz

Member
Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, Kayserispor’a 3-0 yenildikleri maçın akabinde yaptığı açıklamada Galatasaray taraftarına seslendi, “Merak etmesinler, kusura bakmasınlar kimi vakit bu biçimde üzüyoruz” dedi. Terim, taraftara karamsar olmamaları gerektiğini söylemiş oldu ve yanlışsız yolda olduklarını belirtti.

Harika Lig’in 6. haftasında Kayserispor’a deplasmanda 3-0 mağlup olarak galibiyet hasretini 4 maça çıkaran Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, uğraşın akabinde konuştu.

Fatih Terim’in açıklamaları şu biçimde:

“Biz Galatasaray ekibiyiz. Bu üzere şeyleri fazlaca gördük. Altından kalkmasını biliriz, bildik. Eski günlerimize yahut oynadığımız epeyce güzel maçlara döneceğimiz kesin. Yalnızca dönem başı öteki puanlarda olabilirdik olamıyoruz lakin 19 şut atıp 2 isabetli olursa. 10’a yakın durumu atamazsak. Kalemizde tehlike yokken faul yapıp oradan gol yersek daha fazla atmamız gerekecek. Bunları da atamazsak mağlup oluyoruz. Bilmelidir ki Galatasaraylılar, biz yanlışsız yoldayız. Sonuçlar yanlış olabilir lakin bunların hepsini bir kenara koyup epeyce çabuk ayağa kalkabilecek deneyime sahibiz. Karamsarlığa kapılmanın hiç bir manası yok. Futbolda kimi vakit istedikleriniz olmuyor. Biz her oyuncunun ne yapmak istediğini, ne olduğunu bilecek kadar da Galatasaraylıyız.

Tahlillerimiz herkesle ilgili var. bize bir ocak, bir defa daha bakılırsacekler ki dayanılmaz bir Galatasaray ekibi var. Kim çaba eder, kim etmez kim yüreğinden bunu hisseder biz hepsini biliriz. Hiç merak etmesinler. Üzgünüm bir kez hiç kimse istemez yenilgisi ben de istemem ancak o kadar epey gördük ki bunları. Kritik vakit içinderda. Artık fazlaca vakit var, üstesinden geliriz. Merak etmesinler, kusura bakmasınlar kimi vakit bu biçimde üzüyoruz. 1 hafta evvelki Galatasaray’la son 2 maç fazlaca büyük fark var. onları daha geliştirerek devam edeceğiz. Kimi oyuncuların Galatasaray ismine ne kadar kıymetli olduğu ortaya çıktı, kimi oyuncuların da bu fırsatlardan yararlanamadığı fazlaca net. Hepsini teraziye koyar tartarız, adil de davranırız. Bir tek sorumlu var ise aşikâr kimin olduğu, ben de bunları söylüyorum.”