Fatih Terim: Guardiola’nın yardımcısıyla anlaşıldığı konusunda bilgim yok

Deniz

Member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, yönetici Işıtan Gün‘ün Pep Guardiola‘nın yardımcısı ile anlaştık” açıklaması ve lider Burak Elmas’la ilgili konuştu.

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, lider Burak Elmas için, “Ben, şu ana kadar rastgele bir sorun yaşamadım liderle. Güzel; benim, mecbur kalmadıkça hiç bir sorunum olmaz. Çok samimi bir ilgimiz var” dedi.

Galatasaray İdare Konseyi Üyesi Işıtan Gün’ün Pep Guardiola’nın yardımcısıyla anlaşıldığı istikametindeki açıklaması hakkında Fatih Terim, “Birikimine, kişiliğine, katkı sağlayacağına inandığımız isimler hakkında fikir birliğine varırsak birlikte çalışırız. Gelen kimse olmadı ki reddedelim. Benim bu biçimde bir şeyden haberim yok ki fikir söyleyeyim. Açıkçası bu mevzuda bir şey yok ki reddetme olsun” tabirlerini kullandı.

Yardımcı konusunda Terim, “Çalıştığım bir arkadaşımı makus periyotta işaret etmem. Bir şey var ise benimdir sorumlusu. Yapılacak bir şey var ise bana yapılsın derim. Güzel bir vakitte herkesi değiştirim. Makus vakitte kabahat bunlarda, cürüm bunlarda üzere bir işarette de bulunmam, aksiyonda de bulunmam. Rasim Hoca’ya ulusal grupta konuştular, Hamza’ya, Hasan’a, Ümit’e, Yapıt’a, Oğuz’a, Metin’e söylemiş olduler. Allah allah. Şampiyon olurken bu çocuklara hiç bir şey söylemediler. Dünyanın en yeterli performans hocalarından olan Scott Piri’ye bile laf ettiler” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Galatasaray yöneticisi Işıtan Gün, “Guardiola’nın yardımcısıyla ilgili… Evet, doğrudur. Liderimizle birlikte görüştük. Liderimizin talimatıydı. Florya’daki teknik takımı güçlendirme ismine bir atılımdı. Liderimiz da hocamıza bilgi vereceğini söylemişti. Guardiola’nın yardımcısı, teklifimizi kabul etti. Buradaki son karar liderimizin. Ben, Fatih Terim’in misyondan ayrılmasını istediğim tarafında çıkan haberleri şaşkınlıkla karşılıyorum. Liderimize daima, ‘Fatih hoca ile devam etmeliyiz’ diyen benim. Ben Fatih Terim’in vazifesi bırakması istikametinde bir telaffuzda bulunmadım. Fatih Hoca ile devam etmemiz gerektiğini söyleyen kişi de benim! Guardiola’nın yardımcısını Fatih Terim’in yardımcısı yapmak için görüştüm” sözlerini kullanmıştı.

Galatasaray açıklama yayımlamıştı

Galatasaray kulübü, idare konseyi üyesi Işıtan Gün’ün yurtharicinde yaptığı temaslar hakkında da resmi internet sitesinde üzerinden bir açıklama yayımlamıştı

Açıklamada, “Son günlerde birtakım basın organları ve toplumsal medyada idare şurası üyemiz Sayın Işıtan Gün hakkında çıkan haberler, gerçeği yansıtmamaktadır. Kendisinin futbolun dünyadaki çeşitli paydaşları ile yürüttüğü görüşmeler, liderimiz ile idare konseyimizin bilgisi ve yetkilendirmesi çerçevesinde gerçekleşmektedir.

“Değerli çalışma arkadaşımızı bu görüşmelerinden dolayı amaç alan mesnetsiz karalamaları en kuvvetli biçimde kınıyor, kendisinin tereddütsüz yanında durduğumuzu ve dilerse başlatacağı tüzel sürece dayanak vermeye hazır olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” sözlerine yer verilmişti.