Fatih Terim: Halil Dervişoğlu’nu istiyoruz; Gedson Fernandes’i vermeyeceklerini söylemiş olduler lakin son güne kadar bekleyeceğiz

Deniz

Member
UEFA Avrupa Ligi’nde Randers’i 2-1 mağlup eden Galatasaray’da Teknik Yönetici Fatih Terim açıklamalar yaptı. Terim, “Oyuncularım pes etmediler ve kazanmayı istediler. Avrupa Ligi’nde olmayı istedik” dedi. Transfere de değinen Terim, “Halil Dervişoğlu‘nu istiyoruz; Gedson Fernandes‘i vermeyeceklerini söylemiş olduler lakin son güne kadar bekleyeceğiz” tabirlerini kullandı.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off rövanş uğraşında Randers’i 2-1 mağlup edip kümelere kalan Galatasaray’da Teknik Yönetici Fatih Terim, müsabaka hakkında değerlendirmeler yaparken, transfer bahsiyle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Terim’in basın toplantısındaki tabirlerinden öne çıkanlar şu biçimde:

Barış Alper’in 1-2 hoş hareketini başımıza yazdık

“Oyuncularım pes etmediler ve kazanmayı istediler. Avrupa Ligi’nde olmayı istedik. Taraftarlarımız kimi vakit kimi oyuncularımızın bir an evvelden oynamasını istiyor fakat genç oyuncular için vakit içindema fazlaca kıymetlidir. Barış Alper’in 1-2 hoş hareketini başımıza yazdık.”

Onlar bizim kıymetlilerimiz

“Her geçen gün ısındıkça daha yeterli olacak. Kerem sıradan yoruldu, o yüzden ikinci yarıda Barış’ı seçtim. Onlar bizim kıymetlilerimiz, onların sayısını çoğaltacağız. Yaş alan gençler de vardır, yalnızca gençlerdir. Onları da unutmamak lazım. Barış ve Barış gibileri inşallah kazandırmaya devam ederiz. Problem, daima kalacakmış üzere oynamak. Profesyonelce.”

Sahanın en düzgünlerinden birisi Feghouli’ydi

“Oyuncu yarın da gidebilir. Babel yeterli bir oyuncu. Benim de beğendiğim, değerli bir oyuncu lakin her şey olabilir. Biz bir grubuz. Bunu genç deneyimli diye ayırt etmeden bakmak lazım. Sahanın en güzellerinden birisi Feghouli’ydi, Diange’ydi, Patrick’ti, Babel’di. Galatasaray’ın gençlere alışması lazım. Biz her sene 1-2 tane ortaya koyuyoruz.”

10 numara alınca olağanüstü bir beklenti olur

“Takım içerisinde bir sürpriz yapabilirim dedim. 10 numara alınca olağanüstü bir beklenti olur. Oyuncu 10 numaranın altından kalkamadığı vakit olağanüstü bir reaksiyon olur. 10 numarayı içeride birine vermek için sürpriz yapabiliriz dedik.”

Gedson’u sonuna kadar bekleyeceğiz

“Halil Dervişoğlu’nı istiyoruz. Gedson’u vermeyeceklerini söylüyorlar ancak sonuna kadar bekleyeceğiz, olursa olur, şayet olmazsa öbür bir şey düşüneceğiz. O denli anlar geliyor ki 5 yıllık kontrat yaptığınız oyuncu sonraki gün gelip “Ben artık burada oynamak istemiyorum” diyor.”

Uygun bir Mostafa’yı nazaranceğimizi düşünüyorum

“Şu anda Diagne’den mutluyuz o da şad ancak daha vakit var. Hem Diagne tıpkı vakitte Mustafa bizim iki kıymetli oyuncumuz. Mostafa alışılmış epey âlâ bir giriş yaptı. daha sonra sakatlık yaşadı. Santrforların en büyük kaygısı hep goldür. Yeterli bir Mostafa’yı goreceğimizi düşünüyorum. daha sonrasında da Ocak ayında karar vereceğiz. Düzeleceğine inanıyorum.”

Kulüpleri sıkıntı duruma sokuyor

“Bazı kurallar kulüpleri sıkıntı duruma sokuyor. Artık bana sen birini göndermezsen ben Morutan’ın lisansını çıkarmam diyorlar. Kesinlikle federasyonumuzun geçerli niçinleri vardır ancak kulüpleri güç duruma sokuyor. Buyruklara itaat ediyoruz. kimselerle konuşulmadı. Daima birlikte konuşulup “Mevcut sistemde birtakım kasvetler var daha düzgünü için şuna ek yapalım”dan fazla bu biçimde karar verdiler. Yapacak da bir şey yok açıkçası.”