Galatasaray lider adayı Eşref Hamamcıoğlu’ndan teknik yönetici sinyali

Deniz

Member
Galatasaray lider adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, Fatih Terim‘i teknik yöneticilik için düşünmediklerini lakin bu hususta bir listeye sahip olduklarını belirtti.

Galatasaray’da lider adaylarından Eşref Hamamcıoğlu açıklamalarda bulundu.

TRT Spor’a konuşan Hamamcıoğlu seçilmeleri durumunda teknik yöneticilik konusunda listelerinin hazır olduğunu lakin şu ana kadar kimselerle temas kurmadıklarını tabir etti.

İşte Hamamcıoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar:

“Domenec Torrent orta ve uzun vadeli planlarımızda yok”

“Domenec Torrent için taahhütlerimizi bilmiyorum. Burada kurumsal prestij temel, kurumsal devamlılık temel. Sayın Torrent’in şahsi prestiji da temel. Bunları koruyabilirsek biz Galatasaray oluruz. İnceleyeceğiz, okuyacağız, değerlendireceğiz, Galatasaray’ın menfaati her neyse onu yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Torrent’in mukavelesini bilmiyorum. Lakin orta ve uzun vadeli planlarımızda, Torrent’in kişiliği ile bir alakası yok bunun, bu vizyon, bu stil yok.”

“Fatih Terim’i teknik yönetici olarak düşünmüyorum”

“Sayın Fatih Terim divan konseyi üyemizdir. Değerli muvaffakiyetlerde imzası olan bir futbol adamıdır. Muhtaçlık duymamız halinde kendisine danışırız. Görüşlerini alırız, kıymetlendiririz. Teknik yönetici olarak düşünmüyorum. Bir listemiz var. Hiç kimselerle temas kurmadık. Seçilince kıymetlendiririz. Bunların içerisinde Torrent de olur olmaz. Raporuna ve kontratına bakacağız. Listeyi liyakate göre yaptık”

“Burak Elmas’ın vaatlerinin kolay gerçekleşmeyeceğini biliyorduk”

“Çeşitli bakılırsavleri üstlendim. Burada önemli bir tecrübe ve müşahedem oldu. Galatasaray’dan epey şey aldık bizler, bu çerçevede artık Galatasaray’dan aldıklarımızı verme vakti geldi diye düşündüm.”

“Burak Elmas’ın vaatlerinin fazlaca kolay gerçekleşmeyeceğini bizler biliyorduk. O da bir ümitle geldi, gerisinde makûs niyet aramak istemiyorum. Fakat genel konseyinde refleksleri epey değişiktir, bir sayı verdiğiniz vakit karşınıza en az 10 kişi o hesabı yapar. O bakımdan gerek sponsorluk vaatleri, gerek stat isim hakkı olsun gerçekleşebilecek fazlaca kolay vaatler değildi. Beklenti yükseldi, gerçekleşmeyince inanç erozyonu oldu.”

Mücadeleci bir ekip kuracaklarını vurgulayan Hamamcıoğlu “Cenk Ergün, takım planlaması için bir çalışma yapıyor.” dedi.