Galatasaray Lideri Burak Elmas: Birinci sefer 5 maç üst üste, kasıtlı olarak bir topluluğa operasyon yapıldığına şahit oldum

Deniz

Member
Galatasaray Lideri Burak Elmas Divan Şurası toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Sert açıklamalar yapan Elmas TFF’yi istifaya davet etti.

Elmas’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Galatasaray Adası konusunda kazandığımız davanın daha sonrasında yapılan istinaf başvurusu reddedilmiştir. Bu davayla ilgili uğraş veren merhum liderimiz Mustafa Cengiz ve idaresine, istinaf davasıyla ilgilenen idare şurası arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Süreç çabucak hemen tam sonuçlanmış değil, Yargıtay süreci olacak lakin onu da yakından takip ederek hakkımız olan adamızı bir daha kulübümüze kazandıracağımıza inanıyoruz.

Ben ve arkadaşlarım, birlikte fazlaca şey başaracağız sloganıyla yola çıktığımızda bizleri motive eden şey paylaştığımız Galatasaray aşkı ve sorumluluk duygusuydu. Seçim periyodu boyunca üslubumuzu Galatasaray kıymetlerine nazaran yapacağımızı tabir ettik. Galatasaraylılık, bayağı konuşmaları kaldırmaz. Sesinin yüksekliği değil, kelamının pahası değerlidir Galatasaray’da. Tek beden olmuş Galatasaray topluluğunun önünde hiç bir arka niyetli odak duramaz. Galatasaray tarih müellif, o odaklar da tarihin tozlu raflarında unutulur masraf. Bu arka niyetli odaklarla gayrete girdik. Kendi hırslarının çerçevesinde seviyesiz bir oyunun içine çekilmeye çalışıyoruz. Biz, sizler ismine Galatasaray’ı yönetiyoruz. Bugün, desteğinize dünden daha epey muhtaçlığımız var. Kelamını ettiğim odakların sıkıntıyı özelleştirmeye çalıştığı bu durumda topluluğumuzun kenetlenmiş gücünü onlara hissettirmeliyiz. Türk sporunun önüne koydukları ferdî çıkarların küçüklüğü, Galatasaray’ın yükü altında ezilecektir. Bu kararlılığımızı sizlere açıkça söz ediyorum.

Galatasaray’ın Türk sporunca etkin olması, birleştirici olması birtakım bölümleri rahatsız etmektedir. Biz bu süreçte ayrıcalık talep etmedik. Sporun tüm bileşenlerinin menfaatlerini öne aldık. Oyun adil olduğunda Galatasaray kiminle oynarsa oynasın kazanmayı maksat alacaktır. Galatasaray’ın genetiğinde kazanmak vardır. Oyun adil olduğunda ulu tarihimizde olduğu üzere kazanacaktır. Bugünkü kurallarda oyun adil değildir. Kendi makamlarından diğer bir şey düşünmeyen insanların oyunlarına alet edilmektedir bugün Türk sporu.

Biz bu oyuna gelmedikçe adaletsizliklerini, küstahlıklarını ve çirkinliklerini daha da arttırdılar. Topluluğumuzun hudut uçlarıyla oynamaya devam ettiler. bakılırsave geldiğimizden beri verdiğimiz kelamları gerçekleştirmekten bizleri alıkoymaya çalıştılar. Galatasaray bu ufak hesaplara alet olmayacak kadar pahalıdır. Bataklıkta yapılacak çaba kimseye yarar sağlamaz. Galatasaray’ın nazaranvi bataklığı kurutmaktır. Onlara bir talih verdik ancak TFF yöneticileri yalnızca bu bataklık nizamını sürdürmeye değil, Galatasaray’ın bu bataklığı kurutma isteğine, şeffaflık ve adalet talebine de karşı durmaktadır. TFF yöneticileri, hüzünlü bir koltuk sevdasına kapılmakta ve Galatasaray’ı bu kirli çabaya çekmeye çalışmaktadır. Çözümsüzlük isteyenlerin verdiği gayrettir bu. Türk sporunun yarınlarını düşünen zihniyetimizin karşısında olan bu insanların koltuk sevdası vardır.

Artık geri dönüşü olmayan bir uğraş ortasındayız. Bu uğraşımız, ülkemizde futbolun bedelini yükseltmek içindir. Avrupa’da ülkemizi daha âlâ temsil etmek içindir. Bu zihniyet, futbolun ve Galatasaray’ın bedellerinden çalmaktadır. Biz karşılığımızı Avrupa’da son 16’ya vererek göstereceğiz. Kendi ortalarında girdikleri dalaşı kendileri verebilir. Yarından tezi yok, TFF’de bu işlerin ortağı ve paydaşı olan tüm heyetlerdeki üyelerin o koltuklara uygun davranmalarını, bunu yapacaklarını sanmıyoruz esasen. Aksi durumda o koltukları terk etmelerini Galatasaray olarak istiyoruz. Yapamıyorsanız, gideceksiniz.

TFF ise, konseylerin seçimleri acil biçimde yenilenmedikçe Türk futbolu için hayır yapmaya çalışıyorum. Bu çağrıyı, uygun niyetle çalışmaya çalışan, koltuk savaşını teessürle izlediklerini bildiğim bir avuç pak üyeye sesleniyorum. Tüm bu yapılanlara karşın orada oturmaya devam edecek olan Galatasaray üyesi insanlara da bir çağrım var. Önünüzde o koltuklarda oturmaya devam etmek ve Galatasaray’a aykırı düşmek halinde iki seçenek var. Bu, Galatasaray lideri olarak size son çağrımdır.

Galatasaray’ı gönülden bağlı olduğu Türkiye Cumhuriyeti devletiyle karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Bu oyunu Galatasaray’a karşı oynayamazsınız. Siyasetle asla ilgisi olmamış, devletinin her vakit yanında olmuş Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Galatasaray Spor Kulübü, sizin bu oyununuza büyük gelir. Bizim bir tek cumhuriyetimiz var, o da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Galatasaray’ı hile ile denetim altına almak haddiniz değil. Sistematik bir Galatasaray düşmanlığı görüyoruz. Galatasaray’ı affetmediğinizi de görüyoruz. Siz hangi tezgahla karşımıza çıkarsanız çıkın sonuçta kazanan Galatasaray olur.

TFF’nin bu tavrı devam ederse, önümüzdeki yayın ihalesinde kurumumuzun yer almamasıyla ilgili çalışmalarımızı yaptığımızı bildirmek isterim. TFF gerekeni yapmazsa, yayın havuzundan çıkacağımızı topluluğumuza açıklamak isteriz. Galatasaray’ın TFF tarafınca içine çekilmeye çalışıldığı oyun, geçmişteki üzere sıradan bir TFF-Galatasaray uyuşmazlığı değildir.