Göbekli imajı reaksiyon çekmişti; Arda Turan’dan tenkitlere karşılık

Deniz

Member
Galatasaray Kaptanı Arda Turan, geri dönüşü sıkıntı bir sakatlık geçirdiğini belirterek, “Aylarca gösterilen tüm fedakarlığın, birlikte çalıştığım insanların gösterdiği büyük gayretin, emeğin kararı; farklı bir açıdan çekilen bir fotoğraf sonucunda oluşturulan ucuz bir popülizm midir? Hayır. Bunun bu biçimde olmadığını da herkese, tüm mesleğim boyunca yaptığım üzere fazlaca çalışarak bir daha hatırlatacağım. Galatasaray için uğraş vermekten geri durmayacağım” dedi.

Galatasaray Kaptanı Arda Turan, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, Giresunspor maçındaki göbekli imajıyla ilgili gelen reaksiyonlara ve kaybedilen üç puana ait olarak açıklamalar yaptı. Alışık olmadıkları güç günler geçirdiklerini belirterek kelamlarına başlayan Turan, “Çok üzgün olmakla birlikte birtakım şeyleri paylaşma vaktinin da geldiğini düşünüyorum. Ben Galatasaray konusunda her vakit duygusal oldum ancak kimi fikirleri değiştirmenin ne kadar güç olduğunu hala yaşayarak görüyorum. Geçen dönem kadromuz başkanken de ben kimi insanlara nazaran daima, ‘el freni’ olmuştum. halbuki tüm mesleği, formasını giydiği kadro fark etmeksizin, çabucak her dönem şampiyonluk uğraşı ile geçen biri olarak ben daima, büyük kadroların topa hükmetme mentalitesini alana yansıtmaya çalışan bir oyuncu oldum. Biliyorum, bu fikirleri değiştirmek imkansız. Fakat bunlardan sinip, kaçmayacak bir karaktere sahip olduğumu bir defa daha herkese hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

“Galatasaray için gayret vermekten geri durmayacağım”

Geri dönüşü sıkıntı bir sakatlık geçirdiğini tabir eden Arda Turan, “Ben Galatasaray için oynarken, rakibimi durdurmak ismine yaptığım bir müdahalenin akabinde sakatlandım. Meslek bitmiş oldurebilecek, geri dönüşü epey güç bir sakatlıktı. Ayağım alçıda geçirdiğim günler, ayağımın üzerine basmakta zorlandığım haftalar, düz koşu yapamadığım aylar oldu. Gece, gündüz geri dönebilmek için hayli çalıştım. Ligde bu kadar geride kalmış durumdayken, ağrılarımı tolere edebileceğimi düşündüğüm birinci anda, sıhhat grubumuzdan ve hocamdan müsaade alarak, ekip arkadaşlarıma ve kulübüme yardım edebilmek için alanda oldum. Aylarca gösterilen tüm fedakarlığın, bir arada çalıştığım insanların gösterdiği büyük eforun, emeğin kararı; farklı bir açıdan çekilen bir fotoğraf sonucunda oluşturulan ucuz bir popülizm midir? Hayır. Bunun bu biçimde olmadığını da herkese, tüm mesleğim boyunca yaptığım üzere hayli çalışarak bir daha hatırlatacağım. Galatasaray için çaba vermekten geri durmayacağım, bu genç kadronun büyüme sürecinde bana ne vakit gereksinim duyulursa orada olacağım. Ve hiç vazgeçmeyeceğim” formunda konuştu.