Göztepe teknik yöneticisi Ünal Karaman: Geleceğe daha itimatla, daha umutla bakıyoruz

Deniz

Member
Muhteşem Lig’de 2021-2022 dönemindeki birinci maçında yarın Fraport TAV Antalyaspor’la karşılaşacak Göztepe’nin teknik yöneticisi Ünal Karaman, yeterli bir hazırlık devri geçirdiklerini belirterek, “Geleceğe daha inançla daha umutla bakıyoruz.” dedi.

Karaman, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, futbol topluluğu için yeni dönemin güzel olması temennisinde bulunarak, “İnşallah her insanın beklediklerine yanıt alabileceği bir dönem olur. Bizim açımızdan da baktığımızda sporun ruhuna yakışır halde tavır ve davranış biçiminde olan, kazasız belasız geçen, hak edenin hak ettiği bir lig olarak yüz akıyla tamamlamayı nasip etsin herkese.” diye konuştu.

Türk futbolunda her geçen gün birtakım şeylerin zorlaştığını söz eden Karaman, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Bazı şeyler zorlaşırken beraberinde da bilmediğimiz ve anlayamadığımız bir rahatlık var. UEFA’nın kendi içerisinde getirmiş olduğu kriterler var tüm üye ülkelere gönderdiği. Altyapı, idari, hukuksal, mali, sportif yani bir sürü kriterler getirir UEFA lakin kimi vakit kimi şeyleri anlamakta zorlanıyorum, bir hoyratlığımız var. Birilerinin ne yaptığından daha fazla ben bu ülkeye kendimi bildim bileli bu alanlarda hizmet vermeye çalışıyorum. Ülkemin kaynaklarının daha şuurlu, daha mantıklı ve daha akılcı bir biçimde kullanılmasını dilek ediyorum. Genel manada birtakım konuşulanlar kelamda kalıyor. Biraz daha hassas davranılmasını bekliyorum.”

Karaman, kulüplerin büyük bütçelerle takımlarına kattığı oyuncuların ülke gelişmenine katkı sağlamasını temenni ederek, “Umuyorum hayal kırıklığı olmaz. Sonuçta biz de bu gemideyiz ve biz de etkileniyoruz. Maalesef bizim o denli bir hoyratlığımız olamıyor.” sözlerini kullandı.

Transfer devrinde kadronun muhtaçlıkları doğrultusunda kulüp bünyesindeki profesyonellerin çeşitli çalışmalar yaptığını aktaran Karaman, çalışmaların kulübün gerçekleriyle örtüşecek biçimde bilhassa genç oyunculardan oluşan bir transfer siyasetiyle sürdürüldüğünü söylemiş oldu.

Karaman, muhtaçlık duymaları halinde gerekli desteklerin yapılacağını belirterek, kelamlarını şu biçimde tamamladı:

“İnşallah arkadaşlarımız fazla desteğe muhtaçlık duymadan bizlerin ve kendilerinin beklentilerini saha ortasında karşılarlar. Umuyorum topluluğumuza ve taraftarımıza âlâ, canlı ve agresif, ne istediğini bilen bir Göztepe kadrosu izletiriz. Hazırlık devrinde kendimizi test edebileceğimiz ekiplerle oynayamadık. Bizim artımız nedir, geçen seniçin o denli yahut bu biçimde iskelet takımımızı korumak, takımımızın hudutlarının nereye kadar gidiyor olduğunu bilmek ve 3-4 oyuncumuz haricinde uygun bir kamp periyodu geçirmek. Geleceğe daha inançla, daha umutla bakıyoruz. Derler ya ‘Herkes rakibinin yumruğunu yiyene kadar en kuvvetlisünü kendisininki zannedermiş.’ diye. Biz uygun hazırlandık, yumruğumuzu da sıktık, inşallah yeterli olur.”