Hava topunda rakibiyle çarpışan genç futbolcu, beyin kanaması geçirdi

Deniz

Member
Rize’de, Çaykur Rizespor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor U-16 futbol ekipleri içinde oynanan maçta hava topuna yükseldiği sırada rakibiyle çarpışan Çaykur Rizesporlu orta saha oyuncusu İmran Gür (16) baş travmasına bağlı beyin kanaması geçirdi. Hastaneye kaldırılarak ameliyata alınan genç futbolcu hayati tehlikeyi atlattı.

Futbolcuların havada çarpıştığı, genç oyuncunun ise yerde kaldığı anlar kameraya yansıdı.

Rize’de, 28 Kasım’da Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Çaykur Rizespor ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor U-16 futbol grupları içinde oynanan maçın 15’inci dakikasında hava topuna yükselen İmran Gür rakibi ile çarpıştı. Yere yığılan iki oyuncuya kulüp tabibi ve sıhhat çalışanları müdahale etti. Alandan yürüyerek çıkan Gür antrenörleri tarafınca Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gdolayıldü. Baş travmasına bağlı beyin kanaması geçirdiği belirlenen oyuncu ameliyata alındı. Hayati tehlikeyi atlatan oyuncunun hastanede tedavisi sürüyor.

O anlar kamerada

İmran Gür’ün rakibi ile hava topuna çıktığı sırada çarpıştığı anlar kameraya yansıdı. İmajlarda iki oyuncunun çarpışma daha sonrası yerde kaldığı, sıhhat bakılırsavlilerinin müdahale ettiği görülüyor. Saha içi tedavisinin akabinde ayağa kalkan ve bir süre beklediği görülen oyuncu sonrasındasında arkadaşlarının sayesinde saha kenarına getiriliyor.

“Sahalara döneceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum”

Ameliyatın akabinde servise alınan İmran Gür, alanlara geri döneceği günü sabırsızlıkla beklediğini belirterek, “Maç hoş başlamıştı, her şey hoş gidiyordu. Konum gereği baş topuna çıktım. Rakip futbolcu ile çarpıştım, kendimi kaybettim yere düştüm. Müdahale ettiler, ayağa kalktım, orta alana kadar gittim. Lakin başımda ağrı vardı, hocama gerçek gittim, daha sonrasındasını da hatırlamıyorum. Artık uygunum. Kadro arkadaşlarım yarın Giresun maçına gidecek onlarla olmayı fazlaca isterdim. Umarım galibiyetle Rize’ye dönerler. Ben futbolu fazlaca seviyorum. Bir an evvel yatağımdan kalkarak hayallerimi devam ettirmek istiyorum. Yaşadığım bu süreçte bana takviye veren başta kulüp liderimiz Tahir Kıran olmak üzere tüm yöneticilere ve Rizespor topluluğuna teşekkür ediyorum” dedi.

“İmran dönene kadar 8 numaralı formayı bekleteceğiz”

Çaykur Rizespor U-16 grubu teknik sorumlusu Hakan Turanlı da kaygılı bir müddetç yaşadıklarını söyleyerek “Maçın 15’inci dakikasında bahtsız bir olay yaşandı. Ne yazık ki sporda bu tıp olaylar yaşanabiliyor. İmran’ın çarpışıp yere düştüğünü görür görmez biz de şok yaşadık. Çabucak yanına gittik. İmran’ın o an tam kendinde olmadığını gördüm. daha sonrasında İmran’ı oyundan alarak hastaneye götürdük. hiç bir sportif faaliyetin sağlıktan kıymetli olmadığını biliyoruz. İmran’ı bir daha sağlıklı biçimde gördüğümüz için fazlaca memnunuz. İmran gelene kadar, kullandığı 8 numaralı formayı bekleteceğiz. Ortamıza katılacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Futbolcumuzun bu sıkıntı periyodunda Rizespor topluluğu olarak fazlaca âlâ kenetlendik. Başta kulüp liderimiz Tahir Kıran ve yöneticilerimizle birlikte İmran’ın daima yanında olduk” tabirlerini kullandı.