Hıncal Uluç’tan Erdoğan’a davet: Lütfen Lider lütfen; şu Acun’u çağır, ne olur?

Deniz

Member
Sabah müellifi Hıncal Uluç, Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu Exxen dijital medya platformunun yayın kalitesinden şikâyet etti. Avrupa ligleri yayın haklarını elinde bulunduran Exxen’de maçların 1 dakika geriden geldiğini belirten Uluç, Cumburbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan‘a “Acun’a ‘Avrupa maçlarını internetten değil, sahibi olduğun kanallardan ver’ diyecek ve söylemiş olduğini yaptıracak bir tek kişi biliyorum. Kendisi de futboldan gelme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Lütfen Lider lütfen. Şu Acun’u çağır, ne olur?” diye seslendi.

Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi maçları, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu dijital medya platformu Exxen’de yayınlanıyor. Platformun yayın kalitesinin makus olduğu yazan Uluç, “Acun’a milyarlar yetmedi. Artık de Avrupa maçlarının yayın hakkını almış. Exxen’e abone olmanız yetmiyor. Bir de ‘O paket’e abone olacaksınız. 500 kâğıt daha. Maçları internet üzerinden yayınlıyor. Ben de UEFA resmi sitesinden dakika dakika maçı anlatan ve yorumlayan resmi bakılırsavliyi takip ediyorum ya. Fark ettim ki, Exxen maçı bir dakika geriden takip ediyor. İnternet yayını nerelerden dolanıp geliyorsa maçı bir dakika geciktiriyor Exxen. örneğin, Pelkas’ın penaltıyı kaçırdığını ben tabletimde okuduğumda, ekranda Pelkas daha topun başına gelmemişti. Biri ‘Penaltı kaçtı galiba’ dedi. ‘Hıncal Ağbi’nin hızına baksanıza..’ Yalnızca geriden gelse düzgün. Ses ve manzaralar bozuk. Orta ara da ekran donuyor. Haftaya yeniden Avrupa maçlarımız var. Millet tekrar ızdırap çekecek. Hem D-Smart, tıpkı vakitte Digiturk’te kanalları olan Acun bunları kullanmıyor, milyarlarını artırmak için Exxen’i kullanıyor” dedi.

Maçların internetten değil Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu televizyon kanallarından yayınlanmasını isteyen Uluç, Erdoğan’a davette bulunarak şunları kaydetti:

“Peki en büyük cümbüşü futbol izlemek olan halkı düşünen kim olacak bu ülkede? Futbol Federasyonu mu? Güldürmeyin beni. Spor Bakanı mı? Yetkisi yok.

Acun’a ‘Avrupa maçlarını internetten değil, sahibi olduğun kanallardan ver’ diyecek ve söylemiş olduğini yaptıracak bir tek kişi biliyorum. Kendisi de futboldan gelme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan..

Ayrıyeten bu ülkede işlerin en süratli sonuca bağlanması, lakin Lider el koyarsa mümkün oluyor, öğrendik artık. Dünyanın başşehri New York’ta dünyaya meydan okuyan, gökleri delen Türkevi, ardında Erdoğan olmasa bu kadar vakitte biter miydi, sanırsınız? Lütfen Lider lütfen.. Şu Acun’u çağır, ne olur?”

Yazının tamamı için