İbrahim Eren’den çalışma arkadaşlarına teşekkürlü veda

Bilgin

Global Mod
Global Mod
TRT’de 4 yıl Genel Müdür Yardımcısı, 4 yıl da İdare Heyeti Lideri ve Genel Müdür olmak üzere 8 yıl vazife yapan İbrahim Eren, misyon mühletinin dolması niçiniyle çalışma arkadaşlarına mail ve görüntü ile veda etti.

İbrahim Eren, bu sabah TRT çalışanlarına gönderdiği e-mailde, bakılırsav mühleti boyunca dayanağını esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. TRT’deki üniteleri tek tek sayarak özel teşekkür eden Eren, bildirisinde şu tabirlere yer verdi;

“Kıymetli arkadaşlarım,

TRT Genel Müdürü olarak bu size son e-postam.

2013 yılı Temmuz ayında başlayan seyahatimiz, misyon süremin dolması niçiniyle bitmiş oldu.

Esaslı bir geçmişi olan TRT’nin son 8 yılında genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak bakılırsav aldım. Sizin üzere kıymetli isimlerle kamu yayıncılığına hizmet etmek benim için ömrümün sonuna kadar gurur vesilesi olacak.

Kamu yayıncılığı şuuruyla bu müddet zarfında birlikte fazlaca çalıştık, hayli şey paylaştık. Hoş günlerimiz de oldu, üzüldüğümüz günler de.

‘Özü Kelamı İnsan’ anlayışımızla TRT’yi memleketler arası bir marka haline getirebilmek için hayli emek sarf ettik. Hamdolsun bu emeklerimiz de zayi olmadı. Dizilerimiz, belgesellerimiz, ortak imalcisi olduğumuz sinemalar dünyanın dört bir yanında teveccüh gördü, mükafatlar aldı.

Başarılarımız bir grup çalışmasının kararıydu. Memleketler arası tesir ve dijitalleşme vizyonumuza katkı sunan, hayallerimize ortak olan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Bir özel teşekkürüm de beni her manada fedakârca, şartsız destekleyen sevgili eşime ve biricik çocuklarıma, takviyelerini ve dualarını hiç bir vakit esirgemeyen anneme, babama ve kardeşlerime…

TRT’deki nazaranvim sona erse de muhabbetimiz bakî kalsın isterim.

Hoşça kalın, Allah’a emanet olun”.

Çalışma arkadaşları için toplumsal medyadan “Güzel günlerimiz de oldu, üzüldüğümüz günler de… Hayallerimize ortak olan, gece-gündüz demeden fedakârca çalışan arkadaşlarıma fazlaca teşekkür ediyorum. Yeterli ki varsınız, hoşça kalın… @TRT” sözleriyle bir de görüntü paylaşan İbrahim Eren, görüntüde ise şunları kaydetti; “Sen, TRT’nin taa kendisisin. bir arada başardık. Bugüne kadar verdiğiniz katkılar için teşekkür ediyorum. Sağ olun. Var olun.”

İbrahim EREN, TRT’deki 8 yıllık nazaranv müddetinde; TRT World, TRT 2 ve TRT Spor Yıldız’ın kurulması, TRT Belgesel’in bir daha yapılandırılması ve dijital yayıncılığın kurulması üzere biroldukça başarılı işe imza attı. Bilhassa TRT1, İbrahim Eren devrinde en epey izlenen televizyon kanalı olmayı başardı. TRT1 geçtiğimiz yayın devrini 7 günün 4’ünde gün birincisi olarak tamamlamıştı. TRT Haber de 33 aydır en hayli izlenen haber kanalı olarak dorukta.

KAYNAK: HABER7