İş Bankası’ndan çiftçilere takviye

Selinx1

New member
Çiftçilerin dijital kanallar üzerinden finansman gereksinimlerine yönelik sunulan “Anında Tarım Kredisi” ile Banka, üreticilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor

Tarım ve ziraî üretim, dünyada olduğu üzere ülkemizde de kritik ve en kıymetli dallardan biri. Tarım bankacılığının ve ziraî üretim süreçlerinin dijitalleşmesine katkı sağlamak, bu alandaki gereksinimlere karşılık vermek, bölüme dair dayanağın kıymetli bir kesimini oluşturuyor.

Tarımı odaklandığı stratejik alanlardan biri olarak konumlandıran Türkiye İş Bankası, çiftçi müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak için yeni bir kredi eserini kullanıma sundu. Bankanın İşCep yahut İnternet Şubesi’nden yapılan “Anında Tarım Kredisi” müracaat talebi müracaat sırasında bedellendiriliyor ve onaylandıktan daha sonrasında hesaplarına geçiyor. Çiftçiler 50.000 TL’ye ve 36 ay vadeye kadar tarım kredilerini şubeye gitmeden alabiliyor.

“Teknoloji ve tarımın birleştiği noktada çiftçinin dönüşüm evrelerini finanse ediyoruz”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, bahse ait açıklamasında, tarımın, artık yalnızca ziraî üretimle ele alınabilecek bir husus olmaktan çıktığını, ziraat ve hayvancılığın hayli ötesinde kompleks bir ekosistemi tanımladığını belirtti. Üretimin, finansmanın ve sürdürülebilirliğin yanı sıra inovasyon, dijitalleşme ve girişimciliğin de tarımın yapı taşları haline geldiğinin altını çizen Şimşek, tarımın buralardan beslenerek kendine yeni alanlar yarattığını vurguladı.

Teknolojideki yeniliklerin tarımda gitgide daha fazla uygulama yeri bulduğunu söz eden Şimşek, “Biz de teknoloji ve tarımın birleştiği noktada çiftçinin dönüşüm basamaklarını finanse ediyoruz. Kefilsiz ve teminatsız olarak çiftçilerin kullanmasına sunduğumuz ‘Anında Tarım Kredisi’ ile ziraî üretim süreçlerinde yaşanan süratli dönüşüme finans tarafında tıpkı süratte karşılık vermek istiyoruz” dedi.

Ağır emek gerektirmesinin yanında ziraî üretimin en güçlü taraflarından birinin vakit idaresi olduğuna dikkat çeken Şahismail Şimşek “Anında Tarım Kredisi” eserinin gereksinimi uçtan uca karşılayan bir uygulama olduğunu ve çiftçilerin işlerinin başından ayrılmadan kredi imkânından faydalanabildiğini belirtti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı