Kalite kontrol testleri için fabrikalara gönderilen dahili iOS 18 “VendorUI” yapıları: rapor

uzman

Active member
iOS 18'in bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve Apple'ın bir sonraki iPhone işletim sistemi güncellemesini önümüzdeki aylarda yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) 2024'te açıklaması ve iOS 18'in erken bir sürümünü dağıtması bekleniyor. Kalite kontrol testleri için fabrikalara ve diğer ortaklara güncelleme. Bunun, şirket tarafından dağıtılmadan önce alakasız uygulamaların ve işlevlerin kullanıcı arayüzünden (UI) kaldırıldığı, Apple'ın iOS işletim sisteminin sınırlı bir sürümü olduğu söyleniyor.

MacRumors'un “VendorUI” paylaşımını “fabrikalar ve ilgili satıcılar” ile kontrollü bir şekilde aktaran bir raporuna göre. Bu sürüm, şirketin önümüzdeki aylarda WWDC 2024'te tanıtmayı beklediği iOS'un bazı unsurlarını içeriyor.

Rapora göre Apple her yıl iOS'un beş farklı versiyonunu geliştiriyor. Bunlardan ikisi – LLDiags (düşük seviyeli tanılama sürümü) ve NonUI (donanım mühendisleri ve kalibrasyon makinelerine yönelik bir sürüm) – iOS kullanıcı arayüzü olmadan oluşturulmuştur. Bu arada, VendorUI (fabrikalarda test amacıyla kullanılır) ve InternalUI (Apple mühendisleri tarafından kullanılır) iOS'un üretim öncesi sürümlerini içerir. Apple'ın “yayın” sürümü, iOS'un tüm görselleri, uygulamaları ve özellikleriyle birlikte nihayet kullanıcılara sunulan sürümdür.

Fabrikalar ve ilgili satıcılarla ilgili olmayan çoğu uygulama ve özellik VendorUI görüntüsüne dahil edilmediğinden, iOS 18 kullanıcı arayüzünün bazı bölümleri hakkında WWDC 2024 öncesinde gelecekte daha fazla bilgi edinmeyi bekleyebiliriz. Önceki raporlar, Apple'ın, Vision Pro karma gerçeklik kulaklığı için işletim sistemi olan VisionOS'tan bazı görsel öğeler de dahil olmak üzere, yaklaşan iOS 18 güncellemesiyle mobil işletim sisteminin kullanıcı arayüzünü yenilemek için çalıştığını gösteriyor.

Önceki raporlara göre Apple'ın, iOS 18 güncellemesiyle birlikte birçok yeni yapay zeka özelliği ve işlevini uygun iPhone modellerine getirmeye odaklanması bekleniyor. Bloomberg'den Mark Gurman daha önce şirketin, bu yılın sonlarında gelmesi beklenen yapay zeka destekli iOS 18 güncellemesinin daha fazla müşteriyi iPhone 16 serisi akıllı telefonlara geçmeye ikna edeceğini umduğunu açıklamıştı. Yeni nesil iPhone serisi ve iOS 18 yazılım güncellemesi, şirketin son yıllardaki lansman programına göre 2024 yılının üçüncü çeyreğinde yayınlanabilir.

Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için Etik Beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360'ı takip edin X, Facebook, WhatsApp, Konular ve Google Haberler. Gadget'lar ve teknolojiyle ilgili en son Haberlar için YouTube kanalımıza abone olun. En etkili kişiler hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız Instagram ve YouTube'da kendi Who'sThat360'ımızı takip edin.

OnePlus Nord CE 4, 8 GB LPDDR4X RAM alır; Bellek spesifikasyonu Hindistan'daki lansmandan önce de doğrulandı