Kenan Karaman: Transferdilk evvel Burak Yılmaz ve Şenol Güneş’le Beşiktaş hakkında konuştum

Deniz

Member
Beşiktaş’ın yeni transferi Kenan Karaman, siyah-beyazlı grubun kendisini transfer etmek için fazlaca ısrarcı olduğunu söylemiş oldu. Siyah-beyazlı ekibe katılmadan evvel fikir alışverişinde bulunduğunu lisana getiren Karaman, Burak Yılmaz ve Şenol Güneş ile Beşiktaş hakkında konuştuğunu lisana getirdi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki akşam idmanı öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kenan, “Kendi ülkemde olmak epey hoş bir şey. Almanya’da doğup büyüdüm. Futbol hayatımı orada sürdürdüm. Beşiktaş’a gelmeyi epeyce istiyordum. Beşiktaş’ın ilgisi turnuvadan önceydi. Yaklaşık 6 ay evvel görüştük. Beşiktaş ısrarla beni transfer etmek istedi. Bu da benim için gurur vericiydi. Aklımda birinci Beşiktaş vardı. Kendimi buraya yakıştırıyorum. Umarım performansımla başarılı olurum.” diye konuştu.

Türkiye’den diğer teklifler de aldığını söyleyen siyah-beyazlı oyuncu, “Bütün ekiplere teşekkür ediyorum. Her futbolcu için bu gurur verici bir şey bu ancak en erken Beşiktaş davrandı. Erdal Torunoğulları’nın büyük katkısı var transferimde. Menajerimle görüşmeleri o yürüttü. Bana hoş bir his verdi Beşiktaş. Burada olduğum için epeyce fazlaca memnunum.” sözlerini kullandı.

“Şampiyonlar Ligi benim için epeyce önemliydi”

UEFA Şampiyon Ligi’nin de transfer sonucunda belirleyici olduğunu kaydeden Kenan Karaman, “Şampiyonlar Ligi benim için epeyce değerliydi. Avrupa’da en üst düzeyde 100’ün üzerinde maç yaptım. Kendim için bir adım daha ileri atmak istiyordum. Şampiyonlar Ligi bu mevzuda apayrı bir düzey olacak. Gurbetçi oyuncuların Beşiktaş’ta başarılı olduğunu gördüm. Umarım ben de onlar üzere başarılı olurum. Olcay (Şahan) abi sevdiğim biridir. Kendime bir maksat koymadım. Çok disiplinli ve çalışkan bir oyuncuyum. Gollerimle ve asistlerimle Beşiktaş’a hizmet etmek istiyorum.” biçiminde konuştu.

Beşiktaş’ta daha evvel bakılırsav yapan arkadaşlarıyla transferi konusunda fikir alış verişinde bulunduğunu kaydeden 27 yaşındaki futbolcu, “Turnuvada Burak (Yılmaz) ağabeyle epey konuştum Beşiktaş hakkında. Bana Beşiktaş’ı anlattı. Buraya gelirsem epeyce güzel olacağını söylemiş oldu. Bana hoş şeyler önerdi. Cenk (Tosun) ağabeyle de konuştum. O da büyük bir Beşiktaşlı. İkisi de büyük izler bıraktı burada. Umarım ben de onlar üzere izler bırakırım. Şenol Güneş‘le kısa bir konuşmamız oldu. Beşiktaş’a gelirsem âlâ olacağını söylemiş oldu. Beni tebrik etti. Fazla ayrıntı konuşmadık.” değerlendirmesinde bulundu.

“Sergen hoca beni fazlaca yeterli karşıladı”

Cyle Larin’le forma rekabetine gireceği hatırlatılan Kenan, Sergen Yalçın’ın oyunculara katkı sağladığını söyleyerek, “Milli ekipte da şimdi ön tarafta birçok konumda oynadım. Kendimi santrafor bölgesinde en uygun görüyor, yüzde yüz performansımı orada veriyorum. Kanatlarda da oynayabiliyorum. Sergen hocanın geçen sene oyuncuların üstünde büyük emeği var. Maçları takip ediyordum. şimdi her oyuncu kendini geliştirdi. Larin’in de büyük katkısı vardı. Sergen hoca beni fazlaca düzgün karşıladı. Kendisini küçüklüğümden beri takip ederim. Kendisini başarılı buluyorum. Bana epey şey katacağını düşünüyorum. Umarım ben de kendimi burada daha epeyce geliştiririm.” sözlerini kullandı.

A Ulusal Futbol Kadrosu’nun Avrupa Şampiyonası’ndaki performansını kıymetlendiren Kenan, yabancı kuralına da değinerek, şunları söylemiş oldu:

“Milli kadroda 2 yıldır güzel performans gösterdiğimi düşünüyorum. Turnuva hepimiz için üzücü oldu. Bu oyuncu kümesi olarak yanılgılarımızdan ders çıkarıp, başarılı olmak istiyoruz. Beşiktaş’ta olmak benim için de ulusal ekip için de daha avantajlı diye düşünüyorum. Bir Türk futbolcu için bir avantaj ancak ben bunu daha evvel de söylemiştim. Rekabet her vakit üst seviye olmalı. Bu sınırlama kalksa daha güzel olur Türk futbolu için diye düşünüyorum lakin kuralları ben yapmıyorum. Bu kuralla ilgili fazla bir şey söyleyemeyeceğim.”

Beşiktaş’taki birinci antrenmanının keyifli geçtiğini kaydeden Kenan Karaman, taraftarlarla müsabakayı sabırsızlıkla beklediğini lisana getirdi.

İtalya’nın Sassuola ekibinde forma giyen ve vakit zaman Türkiye’ye transferi gündeme gelen Kaan Ayhan ile ilgili de konuşan Kenan, “Kaan benim yakın arkadaşım. Kendisi şu an İtalya’da. Bir gün Türkiye’de oynamak ister diye düşünüyorum. Geleceği hakkında kendisi karar vermeli. Hakkında güzeli olsun.” diyerek kelamlarını tamamladı.