Lazio Teknik Yöneticisi Maurizio Sarri: Fatih Terim, İtalya’da silinmez bir hatıra bıraktı; onun üzere büyük tüm antrenörleri inceledim

Deniz

Member
UEFA Avrupa Ligi E Kümesi birinci haftasında yarın Galatasaray’a konuk olacak Lazio’nun teknik yönetici Maurizio Sarri, Fatih Terim‘in takip ettiği teknik adamlardan biri olduğunu söylemiş oldu.

Türk Telekom Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Sarri, “Terim, İtalya’da silinmez bir hatıra bıraktı. Fiorentina’yı yönettiğinde Floransa’da fazlaca sevilen bir teknik yöneticiydi. Onun üzere büyük tüm antrenörleri inceledim. Avrupa Ligi hoş bir tertip. Şampiyonluk için fazlaca uzun bir yol var. Bu cins maçlar muazzam hisler veriyor. Bu yıl Avrupa Ligi geçmişe bakılırsa daha da karmaşık olacak” diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi’ni önemsediklerini söyleyen Sarri, “Avrupa Ligi hoş bir yer. Lig ise daha uzun süren bir platform. Çok değerli bizim için. Final de oynadım Avrupa’da. Avrupa’da yaşadığımız hisler daha değişik. Bizim için deneme yapacağımız bir yer olmayacak. Biz en uygun kadroyu çıkarmaya ve başarılı olmaya çalışacağız.” halinde konuştu.

Sarri, Vedat Muric’in yarın takımda olup olmayacağı tarafındaki bir soruya, “Oyuncularımın kadroyu basından öğrenmelerini istemiyorum. Vedat âlâ çalışıyor, hayli gayret sarf ediyor. Birinci 11’de oynayıp oynamayacağını ben de bilmiyorum. Yarın herkes kadroyu öğrenecektir.” dedi.

Muric: “Ben bir santraforum ve gol atmak istiyorum”

Basın toplantısına katılan Laziolu futbolcu Vedat Muric ise şunları kaydetti:

“Bu hoş kente dönmek hayli hoş. Ben bir santraforum ve gol atmak istiyorum. Amacım de gol atmak. Umarım yarın gol atarım ve uzun vadede de amacıma ulaşırım. Birinci sene şanssız başladım lige. Pandemiden dolayı hastalandım. İtalya Ligi’nin zorluğu niçiniyle biraz zorlandım. 4-5 yıldır birlikte çalışan bir kümeye entegre olmak zordu. Çok çalışıyorum. Hocam bana güvenir ve takıma alırsa ben de oyunumu göstermeye hazırım.”