Lider Karaveli: Bugün, en memnun olduğum gün

Deniz

Member
Beşiktaş’ın 4-2 kazandığı Kayserispor müsabakasında kadronun başında yer alan Başkan Karaveli, müsabaka daha sonrasında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş, Sergen Yalçın’ın ayrılığı daha sonrasında Başkan Karaveli idaresinde Kayserispor’u konuk etti. Beşiktaş, müsabakayı 4-2 kazanarak ligdeki galibiyet hasretine de son vermiş oldu.

Maçın akabinde yaptığı açıklamada memnun olduğunu söyleyen Lider Karaveli “Çok yeterli hissediyorum. Bu stadyumda Beşiktaş taraftarı olarak fazlaca galibiyetlere, fazlaca şampiyonluklara, 100. yıl şampiyonluğuna şahit oldum. Bugün benim en memnun olduğum gündü.” dedi.

Müsabakayı kıymetlendiren Lider Karaveli “Oyunla ilgili şunu söylemek istiyorum. Oyunun hakimiydik. Biroldukca şey istediğimiz üzereydi. Topa sahip olup gole ulaşmak istiyorum. Biraz daha topu öne geçirmekte zorlandık. Kimi durumları bulduk lakin gole çeviremedik. Rakiple ilgili tahlilde Thiam ile olan geçiş oyunlarına dikkat çekmiştik. Biraz dikkatsizlik, kazanma dileğiyle kalabalık hamle etme niçiniyle buradan goller yedik. Bugün bu alandaki en hoş şey, oyuncularımızın vazgeçmemesiydi. 82. dakikadan daha sonra gollerle skoru değiştirdiler. Çabadan, kazanma isteğinden vazgeçmediler. Onları geri döndüren Beşiktaş taraftarının büyük itici gücüydü” tabirlerini kullandı.

Beşiktaş’a ilişkin olduğunu söyleyen Başkan Karaveli “Ben Beşiktaş’ın bir parçasıyım. Bugün alanda teknik sorumluydum. Lakin, önümüzdeki maçlarda bir gün tribüne geri dönüp tezahüratlar yaparım. Ben doğduğum semtin grubuyla alanda olmak hayli hoş bir his. Ailem de buradaydı. Galip gelip, oğluma sarılmayı fazlaca istiyordum. Oyuncular bunu sağladılar. Beşiktaş’ın galibiyet fotoğraflarını hayli beğeniyordum. Oyuncularla konuştuğumda, onlardan bunu istemiştim. Oturacağım yere kadar onlar hazırladılar. Şahane bir ikram verdiler. ömrümün sonuna kadar saklayacağım en hoş fotoğraf olacak.” dedi.