Mehmet Demirkol: 1 Ocak prestijiyle Bilic’in Fenerbahçe’de vazifeye başlayacağını düşünüyorum

Deniz

Member
Gazeteci Mehmet Demirkol, Fenerbahçe’de Beşiktaş derbisinin akabinde Vitor Pereira ile vedalaşıldığının açıklanacağını ve 1 Ocak prestijiyle kadronun başına Slaven Bilic‘in getirileceğini düşündüğünü belirtti.

Fenerbahçe, Harika Lig’in 16. haftasında deplasmanda Gaziantep FK’ye 3-2 kaybetti. Sarı-lacivertlilerde alınan berbat sonuçların akabinde Pereira tenkitlerin amacındaki isim olurken, Portekizli teknik yöneticinin bakılırsavden alınacağı gelen haberler içindeydı.

Mehmet Demirkol, Socrates YouTube kanalında yayınlanan “Mehmet Demirkol’la Karşı Karşıya” programında, Fenerbahçe’nin yeni teknik yöneticisinin 2013-2015 yılları içinde Beşiktaş’ı da çalıştıran Bilic’in olacağını düşündüğünü deklare etti. Demirkol, “Bana gelen 6 aylık bilgiler üzerine kurduğum tahlil şu; ben 1 Ocak prestijiyle Bilic’in Fenerbahçe’de vazifeye başlayacağını düşünüyorum. Beşiktaş’ın teklifini de reddettiğini duydum. Yanılmıyorsa, yanılıyor olabilirim kimi vakit kaynaklarımız bizi yanıltıyor. Pereira öncesinde de Bilic’le anlaşmıştı Fenerbahçe. Anlaşmıştı fakat Bilic Çin’deki kontratından çıkamadı. 31 Aralık prestijiyle kontratı bitiyor” diye konuştu.

“Ali Koç seçilince, Fenerbahçe topluluğu ‘Koç ailesi’ne girdiğini zannetti”

“Oyuncularla teknik yönetici içinde bağlar kopmuş” diyen Demirkol, şunları kaydetti:

“Geriye Fenerbahçe’de Ali Koç otorite kalıyor ve Ali Koç için de çanlar artık çalıyor. Millet o tarafa da döndü. ‘Başkan biz seni niye seçtik, olan biten işe bak’ demeye başladı beşerler. Ali Koç, Ali Koç olmasa, şu ana kadar olmazdı. Baştan da söylemiş oldum, Ali Koç seçildiği vakit Fenerbahçe topluluğu toptan ‘Koç ailesi’ne girdiğini zannetti. O his hala kaybolmadı. Ellerindeki en büyük yıldız Mesut’la bir arada Ali Koç, o bir dev, sanayi devi. Ne kadar makûs gitse de işler kolay kolay da değişmez. Çok önemli bir aday çıkması lazım. ötürüsıyla bir şeyi değiştirmesi lazım. Oyuncularla Teknik yönetici içindeki irtibatta onu sağlıklı kılabilecek oradaki otoritenin kim olduğunu gösterecek bir yer yok”