Messi: Barcelona daha sonrası PSG bir ihtimal, çabucak hemen muahede yok

Deniz

Member
Getty Images Barcelona alkışlandığı basın toplantısında gözyaşlarına hakim olamadı.

Gözyaşlarını tutamadığı basın toplantısında Barcelona’dan ayrılacağını doğrulayan Arjantinli efsane oyuncu Lionel Messi, Paris St-Germain forması giymesinin “bir ihtimal olduğunu, lakin rastgele bir mutabakat yapılmadığını” söylemiş oldu.

Altı kere Altın Top mükafatını kazanan 34 yaşındaki oyuncunun bonservisi şu an elinde.

Messi, düzenlediği basın toplantısında “Ailem ve burada, konutumuzda kalacağımıza ikna olmuştuk. Artık bu kulüple sona geldik ve yeni bir kıssa başlayacak. Evet, bu yaşadığım en sıkıntı anlardan biri. Bu kulüpten ayrılmak istemiyorum, bu sevdiğim bir külüp ve bu beklemediğim bir an” dedi.

Messi ayrıyeten “Geçen yıl ayrılmak istemiştim, bu yıl kalmak istedim. Bu yüzden epeyce üzgünüm. Güya kanım donmuş üzere oldu. Sahiden üzücüydü. Şimdiye kadar hayli kuvvetli geçti. Hala yaşananları sindirmeye çalışıyorum. Konuta gittiğimde bir daha makus hissedeceğim, daha da makûs olacak. Buna hazır değilim” diye konuştu.

Getty Images Barcelona 17 yaşında formasını giymeye başladığı Barcelona ile 34 kupa kazandı.

Messi geçen yaz transfer olmak istemkiş lakin çabucak sonrasında, kontratındaki son bir yılı da Barcelona’da geçirmeyi kabul etmişti.

Messi’nin mukavelesi 1 Temmuz’da bitmiş oldu ve Paris Sait Germain’e transferi için görüşmeler sürüyor.

Lionel Messi “Bu bir mümkünlük lakin kimselerle rastgele bir muahede yapmadık. Benimle ilgilenen farklı kulüpler var. Kesin bir şey yok lakin görüşmeler yapıyoruz” dedi.

Lionel Messi, 13 yaşındayken Arjantin’den İspanya’ya gidip Barcelona forması giymeye başlamış ve A ekibi formasını birinci vakit içinderda 17 Ekim 2004’te giymişti.

778 maçta 672 gol atan Messi, İspanyol deviyle 34 kupa kazandı. Nou Camp’taki basın toplantısında bu kupaların kopyaları da sergilendi.

Messi basın toplantısında şu açıklamaları da yaptı.

“her insanın bana gösterdiği sevgiye, ekip arkadaşlarıma ve yanımda olduğu için kulübe büyük minnettarlık duyuyorum. Bugün bütün bunlara elveda demem gerekiyor.

“Çok küçükken, 13 yaışndayken geldim ve 21 yıl daha sonra eşim ve Katalan-Arjantinli üç çocuğumla gidiyorum.

“Bu kentte yaptığım ve yaşadığım her şeyden epey gurur duyuyorum. Elbet, uzakta birkaç yıl geçirdikten daha sonra geri döneceğiz, zira burası bizim konutumuz.

“Kulübü pandemi niçiniyle bir buçuk yıldır taraftarları görmeden terk ediyorum. Hayalim dolu bir Camp Nou’da, düzgün bir vedalaşmaydı. Lakin bu biçimde olması gerekiyor.”

Reuters Nou Camp’taki basın toplantısına yüzlerce taraftar da geldi.

Messi niye ayrılıyor?

Messi, Temmuz ayında 123 milyon sterlin fiyat aldığı bundan evvelki kontratına kıyasla yarı yarıya indirim kabul ederek beş yıl daha Barcelona’da kalmayı kabul etmişti.

Mukavele, Barca’nın futbolcu maaşları ödemelerinin La Liga limitlerinin altında kalabilmesi için gruptan kimi futbolcuların ayrılmasına bağlıydı. Fakat kulüp bunu gerçekleştiremedi.

Barcelona Lideri Joan Laporta, Messi’yi grupta tutmanın kulübü 50 yıllık bir riske sokacağını söylemişti.

Barca’nın mukavelenin kurallarını yerine getiremeyeceği netleşince, menajerleri PSG ile görüşmeye başladı.