Mete Gazoz: Birinci amacım dünya şampiyonası

Deniz

Member
Olimpiyat şampiyonu ulusal okçular Mete Gazoz ile Yasemin Ecem Anagöz, Ordu’da genç atletlerle buluştu. Gazoz, “En yakın 15 Eylül’de ABD’de dünya şampiyonası var. Birinci amacım orası. daha sonrasındası ise 2024’de Paris’te olacak olan Olimpiyat Oyunları. ” dedi.

Ulusal okçular, Mete Gazoz ile Yasemin Ecem Anagöz, yarın Ordu’da başlayacak Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası için kentte geldi.

Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Genç ve atletler tarafınca Ordu-Giresun Havalimanı’nda karşılanan Mete ile Yasemin, ondan sonrasında konvoy eşliğinde kent çeşidi attı.

ondan sonrasında Ordu 19 Eylül Stadı’na gelen ulusal atletler, burada kendilerini karşılayan çeşitli spor branşlarındaki atletlerle yakından ilgilendi. Mete Gazoz, burada yaptığı açıklamada, uzun yıllar boyunca verdikleri emeğin karşılığını almanın mutluluğuyla Ordu’ya geldiklerini söylemiş oldu.

Gazoz, bilhassa kendilerini karşılayanlar içinden genç okçuların olmasının daha gurur verici olduğunu tabir etti.

Bundan daha sonraki kuşağın daha kuvvetli biçimde gelip kendilerinin bulunduğu pozisyonun daha üzerine çıkmalarının isteyen Mete, bunun bu biçimde olmasının kendilerine fazlaca daha memnunluk vereceğinin altını çizdi.
Mete, Paralimpik Oyunları için Tokyo’da olan ulusal atletlere yönelik ise, “Onlar da inşallah bir madalya değil, daha fazla madalya ve şampiyonluklarla ülkemize geri dönerler” dedi.

Bundan daha sonraki maksatlarına değinen Mete, “En yakın 15 Eylül’de ABD’de dünya şampiyonası var. Birinci maksadım orası. daha sonrasındası ise 2024’de Paris’te olacak olan Olimpiyat Oyunları. Oraya en son olimpiyat şampiyonu olarak katılacağım. Gayem bu unvanımı devam ettirmek” diye konuştu.

“Gelecek jenerasyonun bu çıtayı daha üst çıkaracağını umuyorum”

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda karışık grup kategorisinde, grup arkadaşı olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz ile birlikte 4. olan ulusal okçu Yasemin Ecem Anagöz ise Ordu’da olmaktan memnun olduklarını belirterek, “Şimdiye kadar kazandığımız madalyalar genç arkadaşlara daha da bir umut ışığı olduğunu düşünüyorum. Gelecek jenerasyonun bu çıtayı daha üst çıkaracağını umuyorum. Bunu da görüyoruz. Çok istekli ve motiveler” formunda konuştu.

Yasemin, Paralimpik Oyunları’nda ter dökecek ulusal atletlere da muvaffakiyetler diledi.

Konuşmaların akabinde Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Mustafa Genç tarafınca atletlere üzerinde isimleri yazan kalem ve yöresel eserlerden oluşan armağanlar takdim edildi.