Mustafa Denizli: hiç bir devirde korkaklar ve fareler sınıfında olmadım

Deniz

Member
Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Altay’ın teknik yöneticisi Mustafa Denizli, “yaşamımdaki gayrette hiç bir devirde korkaklar ve fareler sınıfında olmadım. Sporculuğumda da teknik adamlığımda da daima üst seviye aslanlar sınıfında uğraş ettim ve bu uğraşa de devam ediyorum.” dedi.

Denizli, Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, dönem başında Muhteşem Lig’e çıkmanın heyecanını büyük bir sevinç ve gururla yaşadıklarını söylemiş oldu.

Harika Lig’in en düşük bütçesiyle takım oluşturduklarını kaydeden Denizli, “Düşündüğümüzden ve futbol kamuoyunun düşündüğünden çok daha uygun bir başlangıçla döneme başladık. Orta vadeli bir periyotta düşündüğümüz sonuçları ziyadesiyle elde ettik. İlerleyen haftalarda makûs bir seriye girdik. Yeterli oynadığımız maçlarda kaybettik, makûs oynadığımız maçlarda aslına bakarsan kazanma talihimiz yoktu.” dedi.

Denizli, bu kadar mühlet makûs sonuçlar almalarına karşın hala düşme sınırının üzerinde olduklarını belirterek, “Bu bizim için önemli olumlu bilgidir. Büyük bir gayretin ortasındayız. hayatımdaki gayrette hiç bir periyotta korkaklar ve fareler sınıfında olmadım. Sporculuğumda da teknik adamlığımda da daima üst seviye aslanlar sınıfında uğraş ettim ve bu uğraşa de devam ediyorum. birebir vakitte yetiştiğim, bütün gençliğimi verdiğim toplulukta. Taraftarımızın üzüldüğü maçlar oldu lakin unutmayın ki ben de bu kadronun bir taraftarıyım. Oturduğum koltuğun ismi ne olursa olsun, benim için fark etmez.” diye konuştu.

Denizli, rakiplerinin 1 futbolcuya ödediği bonservis bedeliyle kadro oluşturduklarını belirterek, “Alternatifi fazlaca fazla olmayan, büyük çaba veren, oynadığı futbolla futbolseverlere zevk veren, bu dar takım ortasında yaşadığımız ıstıraplarla grafiği inişli olan bir ekip. Bu bizi ümitsizliğe sevk eder mi? Asla. Futbol bir uğraş, hırs ve inat oyundur. Bu durumda bizlerle birlikte hareket eden futbolcularımız, taraftarlarımız, topluluğumuz bunu hiç bir biçimde aklından çıkmayacaktır.” açıklamasında bulundu.

İkinci yarıda sıralamada altta bulunan ve puan farkı az olan rakiplerle İzmir’de karşılaşacaklarını hatırlatan Denizli, “Bunları inanılmaz uygun kıymetlendirmemiz lazım.” tabirlerini kullandı.

“Ben bu çabaya hazırım”

Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Beşiktaş maçının akabinde Harika Lig’de Yukatel Kayserispor’la karşılaşacaklarını hatırlatan Denizli, “Ben bu gayrete hazırım, futbolcularım hazır, topluluk hazır. Bu kulübün isminin önünde ‘büyük’ sıfatı var. Bu rastgele alınmış bir sıfat değildir. Bunun herkes farkında.” dedi.

Denizli, ligdeki Yukatel Kayserispor maçında sakatlıkları bulunan Murat Akça ve İbrahim Öztürk’ün yanı sıra, cezalı Cebrail Karayel ile Pinares’in forma giyemeyeceğini belirterek, “Bu niçinle epeyce farklı hesaplar, fazlaca farklı değerlendirmeler ortaya çıkacak. Bunları da çözmek bizim işimiz. Vakit zaman öbür futbolcularımıza fırsat tanımaya çalışıyorum. Verilen bu fırsatları kıymetlendirdikleri takdirde, bizim niyetlerimize katkıda bulunacaklar.” değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş maçından daha sonra kulüp lideri Ekmekçioğlu ile bir kıymetlendirme daha yapacaklarını vurgulayan Mustafa Denizli, “Eğer imkanımız olur ve 2 Türk futbolcu daha takıma katabilirsek, rahat bir nefes alabiliriz.” diye konuştu.

Denizli, sakat ve cezalıların yanı sıra Afrika Uluslar Kupası için ülke ulusal kadrolarına gidebilecek oyuncuların da olabileceğine dikkati çekerken, kelamlarını şu biçimde tamamladı:

“Bana, kalitesi ne olursa olsun yürüdüğü yolda inancının kaybetmeyen futbolcu lazım. Altay’ın nasıl bir yer olduğunu bilen futbolcu lazım. Onlarla yolumuza devam edeceğiz. Onlarla bir arada bu işin altından başarılı biçimde kalkacağımızdan kuşkum yok. Birkaç bölgede alternatifimiz az. Aradığımız futbolcu profili, bu bölgelerde bakılırsav yapabilecek tipte oyuncular. İnşallah transfer tahtamız açılırsa, teşebbüslerimiz olacak. şayet olmazsa ne olur, karalar mı bağlayacağız? Hayır. Biz kan kusar, ‘Kızılcık şerbeti içtik.’ deriz. Ben burada çıktığımız bir maçta mide kanaması geçirdiğimde, kulübede dimdik ayaktaydım, Onu yaşadığımı bir ben bir de Allah bilir. Bu gayretin ortasında topluluk ve kulüp için her şeyimizi ortaya koymaya hazırız.”