Mustafa Denizli’den Altay açıklaması: Kendi ortamızda kelamlı olarak mutabakat yaptık fakat resmi muahedeye davet edilmedim

Deniz

Member
Üstün Lig’in yeni temsilcilerinden Altay’ın, kendisinden yanıt beklediğine dair haberler üzerine konuşan Mustafa Denizli, “Ben yanıtımı 1 ay evvelden verdim. Kendi ortamızda kelamlı olarak mutabakat yaptık lakin resmi mutabakata davet edilmedim. Buna karşın 25 gündür transfer edebileceğimiz futbolcuları gece gündüz takip ettim ve buradan bir liste çıkardım fakat hiçbir transfer gerçekleşmedi” dedi ve biraz daha bekleyeceğini söz etti.

Altay’ın transferlere gereksinimi olduğunu bilhassa vurgulayan Mustafa Denizli, “Ben o sorumluluğu alamam. yıllarımı geçirdiğim ekibin başarısız bir döneminin ortak hissesi olamam. Kulüp için her şeyi yaşarım fakat bu acıyı yaşayamam. Grubumuzun başarısız bir dönemin daha yaşanmasını topluluk, taraftar ve ben kaldıramayız” biçiminde konuşarak idarenin karşılığını birkaç gün daha bekleyeceğini belirtti.

“Hem Altay’a büyük hizmet edecek tıpkı vakitte yaş ortalaması düşük ve kaliteli futbolcuları piyasa kıymetlerinin altında sayılara ikna ettik”

Liderimiz Özgür Ekmekçioğlu ile dönem biter bitmez konuştuklarını ve transferi masaya yatırdıklarını söz eden Mustafa Denizli şu biçimde konuştu:

“26’sında final maçı bitti kazandık, daha sonrasında da Liderle oturduk, konuştuk, neler yapabiliriz diye. Yaklaşık 25 gündür transfer edebileceğimiz futbolcuları gece gündüz takip ettim ve buradan bir liste çıkardım. Liderimizle görüştüm, 9 transfer gerektiğini söylemiş oldum birinci etapta şu altı kişiyi transfer edelim başlangıç için kâfi dedim, lider da bütçenin kâfi olduğunu söylemiş oldu fakat 25 gündür rastgele bir şey yapamadık. Hem Altay’a büyük hizmet edecek birebir vakitte yaş ortalaması düşük ve kaliteli futbolcuları piyasa bedellerinin altında sayılara ikna ettik lakin çabucak hemen hiç biri gerçekleşmedi. Hala bekliyorum”

“Başka bir kulüple, diğer bir liderle bu türlü konuşma yapsam 10 gün daha sonra alakayı keserdim”

Bugün gazetelerde Mustafa Denizli’nin karşılığı bekleniyor diye yazılan başlıkların tam zıddı olması gerekiyor. Haber beklenen ben değilim, ben karşılığımı 1 ay evvel verdim. Şu ana kadar yaklaşık 1 aydan fazla bir süre geçti. hiç bir transfer gerçekleşmedi. Ben Altay topluluğunun ortasından yetiştiğim için sabırla bunların gerçekleşmesini bekliyorum lakin şu ana kadar hiç biri olmadı. Öbür bir kulüple, diğer bir liderle bu türlü konuşma yapsam 10 gün daha sonra bağlantıyı keserdim. Lakin Altay ile olan bağlantım epeyce öteki. Bugüne kadar sabırla bekledim lakin bir sonuç yok. Sonuç olmayan transfer çalışmaları, çalışma değildir. ötürüsıyla durum bu, hala bekliyorum. Birkaç gün fırsat var bunlar gerçekleşir gerçekleşmez ona bakılırsa de sonucumı vereceğim.

“Ne idare, ne topluluk, ne taraftar ne de ben acı yaşamayalım”

Dönem sonunda 50 yıllık ismimi Altay için ortaya koydum ve nazaranv kabul ettim. Bunu bakılırsav buyruğu olarak değerlendirdim, hiç bir karşılık beklemeden. Bir profesyonel çalışma değildi ancak artık vakit geçiyor. Ortaya bir şeylerin çıkması lazım. Biraz daha bekleyeceğim. Ben o sorumluluğu alamam. yıllarımı geçirdiğim kadronun başarısız bir döneminin ortak hissesi olamam. Kulüp için her şeyi yaşarım fakat bu acıyı yaşayamam. Önümüzde bir kaç günlük bir süre var ve gidişatı kıymetlendirmek için epey bedelli bu müddet. Temelinde bugünlerde çalışmaların başlaması lazım ancak biz maalesef başlayamadık, gerçi bu epey kıymetli bir sorun değil. Düşündüklerimizi gerçekleştirirsek bu süreci kapatırız. Başardık bir daha başarırız. Benim taleplerim kulübün geleceği için”

“Ben sonucumı verdim ve konuşmalarımızın gerçekleşmesini bekliyorum”

“Ben aslına bakarsan eşyalarımı toplayıp İzmir’e gelmiştim, ancak tablo şu an istediğimiz üzere değil. Ben sonucumı verdim ve konuşmalarımızın gerçekleşmesini bekliyorum. Ben Altay için hayatım boyunca bütün fedakarlıkları yaptım, yapmaya da devam ediyorum. Yaklaşık 40-42 gün daha sonra lig başlayacak hala sonuç alınan tek bir transfer yok. Kendi ortamızda benle ile ilgili de kelamlı olarak muahede yaptık fakat resmi muahedeye çabucak hemen davet edilmedim.”