Nihat Özdemir’den Ali Koç’a yayıncı kuruluş cevabı: Bu ihaleyi ben yapmadım

Deniz

Member
Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir, Olağan Genel Konsey Toplantısı’nda Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un yapmış olduğu açıklamalara yanıt vererek, “Ali Koç diyor ki, ‘Yayıncı kuruluşla sorununuz var mı?’. Evet tabi ki var. 4 seneyi tamamladık. Ben bu ihaleyi yapmadım, ihale kurulunda da yoktum” dedi.

TFF Olağan Genel Heyet Toplantısı’nda TFF Lideri Nihat Özdemir, kendisine yöneltilen sorulara karşılık verdi. Özdemir, ferdî iş hayatından fazlaca, federasyon işlerine ağır mesailer harcadığını ve son derece uğraş gösterdiğini belirtti.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un açıklamalarına ait Nihat Özdemir, “Dün akşam geç saatlere kadar süren toplantı yaptık. Sayın Ağaoğlu’nun dediği üzere gece geç saatlere kadar sürdü. Tarihi bir kararlar aldık ve inşallah bugün burada sizlerin takviyesi ile gerçekleştireceğiz. ‘Bıçak kemiğe dayandığı vakit ödemeler yapıldı’ diyorsunuz. Yayıncı kuruluşla yaptığımız bu çabayı kendi işim için yapmadım. 71 yaşındayım. Verdiğimiz mesai, çektiğimiz badireyi anlatamam” formunda konuştu.

“Büyük sorun çekiyoruz Ali Koç”

Ali Koç’un yayıncı kuruluşla ilgili bir sorun olup, olmadığı açıklamasına cevap veren Özdemir, “Ali Koç diyor ki, ‘Yayıncı kuruluşla sorununuz var mı?’. Evet tabi ki var. 4 seneyi tamamladık. Ben bu ihaleyi yapmadım, ihale kurulunda da yoktum. Lakin federasyondan ve kulüplerden 4 temsilci vardı. Biz misyona geldiğimizde 1 Haziran 2019’da Bein Genel Müdürlüğü’ne gittim ve 3 sayfa liste koydular önümüze. Meseleler, meseleler, sorunlar! Elimizden geldikçe problemlerini hallettik. Büyük dert çekiyoruz Ali Koç. Artık son bir maksadımız kaldı” diye konuştu.

“Çoğu lider parayı kasasında görmeden harcama yapmıyor”

Yayıncı kuruluşla son pazarlığın yapılıp, dönem başlamadan kulüplere iletileceğini aktaran Özdemir, “Son yıl kontratının sayısını bağlamak. Bunu yaparken de kendi başımıza hareket etmeyeceğiz. Birinci yüzde 25 taksitini de alacağız siz kulüplerimize dağıtacağız. 4 büyüklerin yayıncı kuruluş geliri tahminen yüzde 40’ı bulmuyor. Lakin ikinci, üçüncü lig ekiplerinde yüzde 70’i yüzde 90’larını buluyor. Dört kulüp beni aramıyor ancak öbür kulüplerle telefonlarımız durmuyor. Birçok lider parayı kasasında görmeden harcama yapmıyor. Elimizden geleni yapıyoruz. Kendi iş ömrümde bu kadar mesai yapmıyorum. Son yılında pazarlığını bitireceğiz ve size sunacağız. Sizden olur alıp yolumuza o denli devam edeceğiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

TIKLAYIN – Ali Koç: Yayıncı ile olan münasebetler ve yaşananlar itibariyle genel şurada ibra konusunda çekimser davranacağız