PAGEV Başkanlığına Oy Birliğiyle bir daha Yavuz Eroğlu Seçildi

Selinx1

New member
Yeni periyotta katma kıymeti arttırmaya odaklanacağız

PAGEV Genel Kurulu’nda bir daha oy birliğiyle Lider seçilen Yavuz Eroğlu, “önümüzdeki devir ‘PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi’ üzere projelerle kesimimizin katma kıymetini arttırmayı hedefliyoruz” dedi

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) Genel Kurulu’nda Başkanlığa oy birliği ile bir daha Yavuz Eroğlu seçildi. Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul’da oyların tamamını alan Eroğlu, tarihi düzeyde geniş iştirakle gerçekleştirilen seçimde itimat tazeledi. Gaziantep’ten İstanbul’a, İzmir’den Kayseri’ye, Adana’dan Konya’ya kadar Türkiye’nin dört bir yanından Genel Kurul’a katılan tüm kesim mensuplarına gösterdikleri ağır teveccüh için teşekkür eden Eroğlu, bugüne kadar ortaya koydukları faaliyetlerde olduğu üzere bundan daha sonraki süreçte de mücadeleci, faal ve bedel üreten çalışmalara imza atmayı sürdüreceklerinin altını çizdi. Sektörel sıkıntılara tahlil odaklı yaklaşımlar ürettiği için marka bedeli yükselen PAGEV’in, ülkemizdeki kıymetli Sivil Toplum Kuruluşlarından biri haline dönüştüğüne vurgu yapan Eroğlu, “inşası devam eden PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi, yeni periyotta hayata geçirmeyi hedeflediğimiz en kıymetli projelerimizden biri olacak. Türk Plastik Kesimini, dünyadaki değerli üretim üslerinden biri haline dönüştürmeyi amaçlayan PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezimiz, 3 Etap ve 11 binadan oluşacak. Teknoloji üssü olacak Mükemmeliyet Merkezimiz tamamlandığında dalımızdaki katma kıymetin artmasına katkı sağlayacak. Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra Test, Laboratuvar, Belgelendirme, Sertifikasyon, Prototip Üretim ve Danışmanlık hizmetleri sunacak PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezimiz ile bölümümüz ismine birinci olacak kıymetli bir ekosistem sistemi kurmayı hedefliyoruz” dedi.

ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIM

Sanayicinin yaşadığı sıkıntılara dair yalnızca sorun tespiti yapan klasik sivil toplum örgütünün ötesine geçip kalıcı tahlil bulmak yani “değer” üretmek anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Eroğlu kelamlarına şöyle devam etti: “PAGEV, bir fazlaca prensip imza attı. Gerçekten sanayicimizin yetişmiş teknisyen probleminin tahliline katkı sunmak gayesiyle PAGEV olarak, meslek liselerini inşa ettik. Bugün okullarımızda 2000 öğrenicimiz iş tabanlı eğitim görüyor. Çevresel kirliliği azaltırken, geri dönüşümü arttırmak ve şuurlu toplum oluşturmak için PAGÇEV’i kurduk. Yıllık, 13 milyon nüfusun ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesini organize ettik. 50.000 öğrencimize geri donuşum eğitimi verdik. Plastikle ilgili olumsuz algıları yıkmak için tüm ulusal televizyonlar da 25.000.000 şahsa ulaşan “Plastiğin Tabiatta Yeri Yok, ömrümüzde Yeri Çok , İşi Çok Dönüştürelim” kampanyasını hayata geçirdik. Endüstricinin büyümek için gereksinim duyduğu alanları sağlamak için 1990 yılında temellerini attığımız ve bugün %99 doluluk oranıyla çalışan, 203 firmamızla faaliyet gösteren Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nin (GEPOSB) yanında geçen yıl OSB ilan edilen PAKOP Plastik İhtisas OSB ile sanayicimizin yer meselesine tahlil üretmeye devam ettik. Kesimimizin teknolojiyle buluştuğu PlastEurasia Fuarı’nı, Tüyap iş birliğiyle 31 yıldır düzenliyoruz. Dünya markası haline getirdiğimiz PlastEurasıa Fuarı, dünyada kendi alanında her yıl düzenlenen en büyük ikinci plastik fuarı haline geldi. Türk Plastik Kesimini, dünyada temsil etme misyonumuz kapsamında EUPC’nin idare şurasındaki tek AB dışı ülke vatandaşı olarak bakılırsav aldık. Küresel Atık tedbire, geri dönüşüm kuruluşları olan OCS, WFO, MORE üzere yeşil dönüşüm için kıymetli kuruluşları Türkiye’ye taşıdık. Bunların Türkiye başkanlığını üstlendik. Öte yandan Başkanlığını yaptığımız TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Meclisimiz vasıtasıyla dalımızdaki; dernek, federasyon, sanayi, ticaret odaları ve büyük ölçekli firmalarımızı bir çatı altında toplayarak uyumunu sağladık. Çalışmaya, çaba etmeye, verimli işler ortaya çıkarmaya, sektörel birliğimizi sağlamaya ve en kıymetlisi bedel üretmeye devam edeceğiz.”

DEĞER ÜRETMEYE DEVAM

Sektör paydaşlarını bir arada hareket etmeye çağıran Eroğlu, “enerjilerini birleştiren kesim mensupları sinerji oluşturur. Bugüne kadar olduğu üzere bundan daha sonra da dalımızın gelişimi için meselelere tahlil odaklı yaklaşımlarımızla kıymet üretmeye devam edeceğiz. Tüm paydaşlarımızla omuz omuza çalışacağız” dedi. Eroğlu şu biçimde konuştu: “Avrupa’da Almanya’nın çabucak akabinde ikinci en büyük kapasiteye sahip Türk Plastik Sanayisi olarak öncelikli öbür başlığımız ise Yeşil İktisat kapsamında geri dönüşüm iktisadı ile ülkemizi kalkındırmak için yaptığımız çalışmaların suratını arttırmak olacak. Toplum genelinde plastiklerin hayatımıza katkısı noktasında farkındalık oluşturmayı sürdüreceğiz. Plastikler, tekraren dönüştürülerek bir daha kullanılabilecek altın kadar değerli gereçtir. Bunun daha âlâ anlaşılması için gayretimizi sürdüreceğiz.”

YENİLENEN İDARE İŞ BAŞINDA

PAGEV Genel Kurulu’nda seçilen Lider, İdare Şurası Üyeleri ve Kontrol Heyeti şu isimlerden oluştu:

YAVUZ EROĞLU –SEM PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş. (BAŞKAN)

AHMET MERİÇ – FORMER MAKİNE (1. LİDER YRD.)

ALİ ZEKİ KARADENİZ –HAKAN KÜME TEKNOLOJİ İNŞAAT TURİZM A.Ş. (2. LİDER YRD.)

BURAK LİDER – LÜKS PLASTİK İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (3. LİDER YRD.)

ABDULLAH KARATEPE – ÖZNAR PLASTİK LTD. ŞTİ. (MUHASİP ÜYE)

AZİZ ÖZAY – AZIZ PLASTIK KALIP SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (SEKRETER ÜYE)

İSMAİL EREN ÜNLÜ- AKÜMSAN PLASTİK ESERLERİ SAN.TİC. A.Ş. (EĞİTİM BAŞKANI)

YAVUZ BİÇER – SENUR ELEKTRİK MOTORLARI SAN. VE TİC. A.Ş. (Yönetim Heyeti Üyesi)

MURAT ERKAN – ÜNER PLASTİK A.Ş. (Yönetim Heyeti Üyesi)

YUSUF PALA – AKAY STAND PAZARLAMA VE SAN. LTD. ŞTİ. (Yönetim Konseyi Üyesi)

OĞUZCAN ÇETİNALP – PİLSAN PLASTİK VE OYUNCAK SAN. A.Ş. (Yönetim Şurası Üyesi)

ABDURRAHİM BEKGÖZ- HUZUR PLASTİK MAD.İTH.İHR.SAN. ŞTİ. (Yönetim Şurası Üyesi)

YELİZ KARAARSLAN – TSP KÜME MAKİNE A.Ş. (Yönetim Heyeti Üyesi)

SERKAN KARATAŞ – KARATAŞ MAKİNA SAN. VE TİC. (Yönetim Şurası Üyesi)

HAMDİ YAZIR – BAYEGAN DIŞ TİC. A.Ş. (Yönetim Heyeti Üyesi)

BEYHAN BAYCAR – CASTEROLI MESKEN GEREÇLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (Yönetim Şurası Üyesi

TAMER İTİMAT – İNAN PLASTİK MAKİNALARI SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ. (Yönetim Konseyi Üyesi)

MUSTAFA TANRIKULU – TANRIKULU KAUÇUK SAN. TİC. A.Ş. (Yönetim Şurası Üyesi)

EMRE ALKAN – STARFLOT PLASTİK DIŞ TİC. A.Ş. (Yönetim Şurası Üyesi)

ARZU KAZAR – ÇIFTSAN PLASTİK SAN. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. (Yönetim Şurası Üyesi)

DURSUN CEMAL BAK (Denetleme Konseyi Başkanı)

AHMET ŞEKEROĞLU – ŞEKEROĞLU KİMYA VE PLASTİK SAN. A.Ş. (Denetleme Heyeti Üyesi)

ŞAMİL TAHMAZ-PIMTAŞ PLASTİK İNŞ. MALZ. SAN. VE TİC. A.Ş. (Denetleme Şurası Üyesi)

KAZIM ÖZTÜRK – PETEK KALIP AMB. MAK. PLAS SAN.VE TİC. A.Ş. (Denetleme Şurası Üyesi

AZİZ TURAN- TURAN PLASTİK AMB. MAD. VE BESİN SAN. TİC. A.Ş. (Denetleme Konseyi Üyesi

İBRAHİM BOZKURT ÇAĞLAYAN – ÇAĞLAYAN PLAS. AMB. TİC. A.Ş. (Denetleme Konseyi Üyesi)

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı