Pencere bölümü Kale’nin üretim tesisinde buluştu

Selinx1

New member
Kale Kapı Pencere Sistemleri, Türkiye’nin dört bir yanındaki iş ortaklarını Çerkezköy’de bulunan fabrikasında ağırladı. Kale Kapı Pencere Sistemleri Yurt İçi Satış Müdürü Fehmi Sarsılmaz, konuklarına 39 yılın akabinde Günnazarann’den Çerkezköy’e taşınan Kale Kilit’in yeni fabrikasını ve eser kümelerini tanıttı. İştirakçiler bu biçimdelikle Kale Sanayi Holding bünyesindeki tüm küme şirketlerinin ve mamüllerinin tek bir çatı altında toplandığı entegre üretim tesisini birinci sefer görme talihi yakaladı.

Kale Kilit çatısı altında faaliyet gösteren Kale Kapı Pencere Sistemleri, Avrasya Pencere Fuarı sebebiyle Türkiye’nin farklı noktalarından İstanbul’a gelen pencere kümesi iş ortaklarını Çerkezköy’de bulunan fabrikasında ağırladı. Kale Kapı Pencere Sistemleri Yurt İçi Satış Müdürü Fehmi Sarsılmaz’ın mesken sahipliğinde gerçekleşen buluşmada konuklar için fabrika tipi düzenlendi. İştirakçiler bu biçimdelikle büyük bir yatırımla hayata geçen entegre üretim tesisini birinci defa görme fırsatı yakaladı.

100’den çok ülkeye ihracat

Fabrikalarının toplam 380 bin metrekarelik bir alana yayıldığını belirten Kale Kapı Pencere Sistemleri Yurt İçi Satış Müdürü Fehmi Sarsılmaz, şirketin tarihine ait kıymetli bilgiler de paylaştı: “Kuruluş öykümüz, 1953 yılında İstanbul Tahtakale’deki bir atölyede başladı. Üretim atölyemizde birinci yerli kilit imalatı gerçekleşti. Üretilen mamüllerin kalitesi kısa vakitte bölümde büyük kabul gördü ve Kale Kilit yeni yatırımlarla büyümeye devam etti. 1979 yılında artan taleple hakikat orantılı olarak Türkiye’nin birinci entegre teknolojik kilit fabrikası Kale Kilit tarafınca kuruldu. 2003 yılında ise Kale Kilit çatısı altındaKale Kapı Pencere Sistemleri üretime başladı. Kale Kapı Pencere Sistemleri olarak bugün üretimimizi burada, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisinde gerçekleştiriyoruz. Şirketimize paha katan çalışma arkadaşlarımızla kullanıcılarımızın değişen beklentilerine yönelik işlevsel eserler hayata geçiriyor, eserlerimizi 100’den çok ülkeye ihraç ediyoruz.”

Türkiye’de kaldırma sürme sistemini üreten birinci marka

Fabrika cinsinin akabinde iş ortaklarına tüm eser kümelerinin tanıtıldığı bir sunum yapıldı. Fehmi Sarsılmaz, Kale Kapı Pencere Sistemleri’nin öne çıkan eserlerle ilgili detaylı bilgiler paylaştı: “Kale Kapı Pencere Sistemleri olarak, PVC alüminyum kapı ve pencere bölümünün ispanyolet, tek açılım, çift açılım, cephe makası, devrilmeli sürme, katlanır sistem, kaldır sür üzere güçlü eser ailemizle pencere kesiminin muhtaçlıklarını karşılıyoruz. Eser ailemiz içerisinde öne çıkan eserlerimizden biri olan Kale Safir Plus Çift Açılım Sistemimiz, kullanıcılara eksiksiz ses ve ısı yalıtımı sunuyor. Standart açılım ve evvel bölüm daha sonra aç sistemiyle uyumlu olan eserimiz, mantar başlı güvenlikli pimler yardımıyla tam müdafaa sağlıyor. Kale Aksu Katlanır Sürme Sistemimiz de katlanabilir yapısıyla balkon ve bahçe kapıları üzere açıklığı büyük olan alanlardan azamî yararlanabilmesini sağlıyor.” Toplantı, Fehmi Sarsılmaz’ın iş ortaklarına iştirakleri için teşekkür etmesiyle son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı