Rafael Nadal: Djokovic, turnuvalardan büyük değil!

Deniz

Member
Aşı aykırılığı niçiniyle Avustralya tarafınca vizesinin ikinci kere iptal edilmesinin akabinde sonucun iptali için yeniden mahkemeye başvuran tek erkekler tenisinin bir numaralı ismi Novak Djokovic‘in aksiyonlarıyla fazlaca fazla gündeme geldiğini belirten Nadal, “Açıkçası, bu durumdan yoruldum ve rahatsızlık duyuyorum. Djokovic, turnuvalardan büyük değil.” sözlerini kullandı.

Yaşananların uzamasının baş karışıklığına yol açtığına değinen 35 yaşındaki Nadal, “Bakış açıma nazaran, bu olayda cevaplanması gereken epeyce fazla soru var. Sonunda bir sonucun çıkması, herkes için hoş olur. Herkes kendi yolunu seçer. Novak’a bir insan ve atlet olarak elbet hürmet duyuyorum. Fakat son haftalarda yaptığı biroldukca şeye katılmıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Djokovic, Covid-19 aşı zaruriliği bulunan Melbourne’deki Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na tıbbi muafiyet sonucuyla katılacağını bildirmişti. Melbourne’e ulaştıktan daha sonra muafiyet sonucu kabul edilmeyen ve ülkeye giriş vizesi iptal edilen 34 yaşındaki tenisçi, mültecilerin tutulduğu otele gönderilmişti.

Avustralya Açık’ta 9, mesleğinde 20 grand slam şampiyonluğu bulunan Djokovic, vize iptaline itiraz ederek sonucu federal mahkemeye taşımıştı. Avustralya Federal Devre ve Aile Mahkemesinde görülen davada Djokovic haklı bulunmuş, Avustralya hükümetinin vize iptali sonucu kaldırılmıştı. Djokovic’in avukatlarından gelen dokümanları inceleyen Avustralya Göç Bakanı Alex Hawke, yetkilerini kullanarak Sırp tenisçinin vizesini bir kere daha iptal ettiğini duyurmuştu.

Bunun üzerine karara itiraz eden Djokovic’in davası, Avustralya Federal Mahkemesine sevk edilmişti. Bu mahkemede alınacak karara göre, Novak Djokovic’in Avustralya Açık’a iştirak durumu belirlenecek.

Sabah saatlerinde Göçmen Bakanlığı nazaranvlilerine verdiği tabirin akabinde gözaltına alınan Djokovic, mültecilerin kaldığı otelde tutuluyor.