Samet Aybaba: Paylaşmaktan hicap duyacağım kimi hadiseler sebebiyle, karşılıklı olarak ayrılık sonucu verdik

Deniz

Member
Adana Demirspor’dan ayrılan Teknik Yönetici Samet Aybaba, “Süper Lig’e çıkışımız prestiji ile kulübün içerisinde gelişen bir grup olayların, futbol doğrularım ile örtüşmediğinin bilinmesini istiyorum. En memnun olmamız gereken periyotların birçoğunu, maalesef üzgün ve mutsuz geçirdik” dedi.

Adana Demirspor, geçen Pazar günü Teknik Yönetici Samet Aybaba ile yollarını ayırdıklarını deklare etti. Mavi-lacivertli takım dün itibariyle de İtalyan teknik yönetici Vincenzo Montella ile 2 yıllığına anlaştı.

Teknik yönetici Samet Aybaba, bugün yazılı bir açıklama yayımladı.

Adana Demirspor için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Aybaba, “27 Şubat 2021 tarihinde, içimden bir an olsun eksilmeyen memleket sevdam ile başlayan Adana Demirspor Teknik Yöneticiliği nazaranvimi, bugün prestiji ile sonlandırmış bulunmaktayım. Bu hoş serüvene hangi koşularda başladığımızı, bizdilk evvel neler yaşandığını ve kulüp olarak bugün geldiğimiz noktayı değerlendirmeyi, futbol kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Yalnızca bu vakit dilimi içerisine sığdırılan kıssaya, hakkaniyetli bakmanızı temenni ediyorum. 46 yıllık futbol yaşantımın hiç bir devrinde; yaptığım fedakarlıkların, ülke futboluna kazandırdığım oyuncuların ya da elde ettiğim muvaffakiyetlerin fark edilmesini, takdir görmesini ya da teşekkür edilmesini beklemedim. Mevzu hoş memleketim olduğundan, bir daha bu biçimde bir beklentide değilim. Çok şey konuşabilir, anlatabilirim. Lakin futbol yaşantım boyunca yapmadığım bir şeyi, artık yapmanın fazlaca manalı olmayacağını düşünüyorum.

Elimizden gelenin en güzelini yaptık. Bunu bilmeniz yeterli”
dedi.

Kulüpte yaşanan birtakım olayların kendi futbol doğrularıyla örtüşmediğini tabir eden Aybaba, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sadece kamuoyunda epeyce fazla tartışılan, adımın geçtiği bir surece değinmek istiyorum. Muhteşem Lig’e çıkışımız prestiji ile kulübün içerisinde gelişen bir ekip olayların, futbol doğrularım ile örtüşmediğinin bilinmesini istiyorum. En memnun olmamız gereken periyotların bir birçoklarını, maalesef üzgün ve mutsuz geçirdik. Sonuç olarak paylaşmaktan hicap duyacağım birtakım hadiseler sebebiyle, karşılıklı olarak ayrılık sonucu verdik. Bu sonucun iki taraf ortasında iyi olmasını diliyorum. Tüm Adana Demirspor taraftarlarına, kentin önde gelenlerine, bana hissettirdikleri karşılıksız sevgi ve gösterdikleri prestij için teşekkür ediyorum. Bu pahaların, satın alınamayacak şeyler olduğunu, bir hemşeriniz olarak fazlaca düzgün biliyorum.”