Selçuklu Belediyesi Zelzele Acısının Yaşandığı Hatay’a Araç ve İşçi Gönderdi

Selinx1

New member
Selçuklu Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 ilin etkilendiği sarsıntıda büyük hasar nazarann Hatay’ın yaralarını sarmak için bölgeye araç, takım ve ekipman gönderdi.

Selçuklu Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan sarsıntının en şiddetli yaşandığı vilayetlerden biri olan Hatay’a yardım elini uzattı. Bölgedeki arama ve kurtarma çalışmalarına takviye olmak gayesiyle hazırlanan ekskavatör, kepçe, kamyon, arazöz ve seyyar WC’den oluşan araç ve ekipmanlar bakılırsavlendirilen takımlarla birlikte yola çıktı.

Deprem bölgesinin her türlü muhtaçlığının karşılanması noktasında seferber olduklarını tabir eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, sarsıntıdan etkilenen vilayetlere ve tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunurken“Depremin açtığı yarayı birlik ve birliktelik içerisinde saracağız” dedi.

Başkan Pekyatırmacı,“Tüm ekipmanlarımız zelzele bölgesi için yola çıktı”

1999 Gölcük sarsıntısından daha sonra en şiddetli sarsıntısı yaşadık. Bütün ülkemize, Türkiye’mize, milletimize geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu hasarı da daima birlikte, birlik birliktelik içerisinde atlatacağız. El ele çabayı daima birlikte vereceğiz. Büyükşehir Belediyemizin Afet Uyum Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Liderimizin riyasetinde 3 merkez ilçe bir arada toplandık ve sarsıntıyla ilgili değerlendirmeleri bir arada yapıyoruz. Hatay’a yardım noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bütün iş makinelerimizle, arazözlerimizle, seyyar WC’lerimizle, bütün ekipmanlarımızla, işçimizle, sarsıntı bölgesindeki muhtaçlıklar doğrultusunda oraya yardım noktasında göndermemiz gereken bütün ekipmanlarımızı yola çıkardık ve muhtaçlık çok da yol kaidelerine bakılırsa bu ekipmanların gönderilmesine devam ediyoruz. Alışılmış bu noktada ben bilhassa bir ikazda bulunmak istiyorum. Bilhassa şehirlerarası yollarda iş makinelerinin ve yardım gereçlerinin zelzele bölgesine sağlıklı bir biçimde ulaşabilmesi için yolların açık olması gerekiyor. Bütün vatandaşlarımızdan acil işi olmayan ve yola çıkmaması gereken vatandaşlarımızın yolları meşgul etmemesi gerektiğini de buradan söz etmek istiyorum. Zira ulaşım her şeyden değerli. Biz zelzele bölgesine ulaşamazsak yardım materyallerini iş makinelerini oraya ulaştıramazsak istediğimiz dayanağı elde etmemiz de mümkün değil. Bu yüzden yolların açık olması gerekiyor. Tüm vatandaşlarımıza buradan ikazda bulunmak istiyorum. Lütfen yolları meşgul etmeyelim. İşi olmayan vatandaşlarımız bilhassa şehirlerarası yollarda bulunmasınlar. Olağan Kızılay’ımız kan bağışı için talepte bulundu. Bütün vatandaşlarımızı kan bağışına çağırıyoruz, davet ediyoruz. Bizler de belediyeler olarak bütün işçilerimizin kan bağışı yapması noktasında gruplarımızla birlikte bu çalışmayı da yürütüyoruz. tekrar tüm milletimize Türkiye’mize geçmiş olsun diyorum. İnşallah birlik birliktelik içerisinde bu güç süreçleri de daima birlikte atlatacağız diyorum. yine zelzelede canlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın kurtarılması için de inşallah en kısa müddette sonuç alırız diye dua ediyorum.” Dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı