TFF Lideri Nihat Özdemir’den yeni dönem bildirisi

Deniz

Member
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Nihat Özdemir, bugün başlayacak 2021-2022 dönemi öncesinde bir ileti yayımladı.

TFF resmi internet sitesinden yayımlanan iletide şu sözlere yer verildi:

“Değerli futbolseverler;

2021-2022 döneminin açılacak olmasının heyecanını yaşıyoruz. Üstün Lig ve TFF 1. Lig’de 38 hafta sürecek büyük yarış, bu hafta oynayacağımız maçlarla başlıyor.

Umuyorum, güzellikleriyle hatırlanacak, futbolun ön planda olduğu, unutulmaz bir dönem daha izleyeceğiz. Türkiye Futbol Federasyonu olarak hazırlıklarımızı tümüyle tamamladık. Kulüplerimizin ve tüm nazaranvlilerin dönemi en yeterli biçimde geçirebilmesini sağlamak için her türlü sıhhat tedbirimizi aldık, planımızı ve programımızı yaptık, talimat değişikliklerimizi gerçekleştirdik.

Devam eden salgının tesirlerini yeni dönemde da hissedeceğiz fakat değerli adımlar attık. Tribünlerimiz şimdilik yarı yarıya da olsa taraftarlarımızın coşkusuyla şenlenecek. Sıhhat Heyetimizin belirlediği tedbirler çerçevesinde, inançla maçlarımızı oynayacağız.

Döneme başlarken, tüm futbolseverleri aşı olmaya davet ediyorum. Tüm çalışmalar ve ortaya çıkan bilgiler, salgını durdurmak için aşının değerini ispat ediyor. Ülkemizdeki aşılanma sayısının artması ile birlikte, ilerleyen periyotta tribünlerimizi tam kapasiteyle doldurma bahtına sahip olacağız.

Statlarımızda maske, aralık, hijyen kurallarını yerine getirelim, kendimizin ve diğerlerinin sıhhatini tehlikeye atmayalım. Kulüplerimiz, statlarındaki tedbirleri eksiksiz bir biçimde almalı, uygulamaları titizlikle takip etmeleri gerekmektedir.

Yeni döneme başlarken kulüplerimize birkaç kıymetli hususu hatırlatmakta yarar görüyorum.

1.Türk futbolunun daha da güçlenmesi için el ele vererek liglerimizin pahasına kıymet katmalıyız.

2.Ekonomik olarak önümüzdeki sıkıntı süreci atlatmak için kadro bütçelerimizde daha epeyce tasarruf yapmalıyız.

3.Milli Gruplarımız ve ülkemizin geleceği için daha fazla genç oyuncuya talih vermeli, yeni yıldızlar yetiştirmeliyiz.

4.Futbolun vazgeçilmez ögesi olan VAR’ı ve hakemlerimizi odak noktamızdan çıkarmalı, futbolda yanlışın kaçınılmaz olduğunu kabullenmeliyiz.

Şunu hatırlatmak isterim ki, huzurlu ve inançlı bir futbol ortamı için her zamankinden daha fazla yardımlaşmaya, birbirimize takviye olmaya muhtaçlığımız var. Ümit ediyorum bu adımı daima bir arada atacağız ve daha da güçlenerek 2022 Dünya Kupası’na katılan bir ülke olacağız.

Bu hislerle, 2021-2022 döneminde, birbirine hürmet duyan, centilmence rekabet eden, sporun kozmik bedellerini koruyan, futbolu saha dışına taşımayan, hengameden uzak, kendi haklarını korurken oburlarının haklarını da koruyan ve önceliği hep Türk futbolunun menfaatleri olan bir futbol ikliminin ve uzlaşmacı kültürün hükümran olmasını temenni ediyorum.

Birinci başlama düdüğü çalarken, yeni dönemde A Ulusal Grubumuza, Avrupa’da ülkemizi temsil eden kulüplerimize, liglerimize renk katacak tüm ekiplerimize, hakemlerimize ve futbola emek veren herkese sıhhat ve muvaffakiyet dolu bir dönem diliyorum.

Tıpkı lisanı konuşmak, ortak paydada buluşmak ve futbolun tüm hoşluklarını yaşamak ümidiyle, 2021-2022 dönemi futbol ailemize iyi olsun.”

TIKLAYIN – Üstün Lig 2021-2022 dönemi başlıyor: Açılış maçında son şampiyon Beşiktaş, Çaykur Rizespor ile karşılaşıyor