Trabzonsporlu Djaniny: Maksadımız şampiyon olmak

Deniz

Member
Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Djaniny Tavares Semedo, kadro arkadaşları ve ekip için alanda elinden gelen çabayı veren bir insan olduğunu belirterek, bu yılki gayelerinin şampiyonluk olduğunu söylemiş oldu.

Trabzonspor’un yıldız oyuncu Djaniny, bordo-mavili kulübün mecmuasına röportaj verdi. Çocukluğundan beri futbolun tam ortasında olduğunu belirten oyuncu, “Futbol benim çocukluk hayalimdi aslında. Tahminen de futbolun ortasında doğdum diyebilirim. Zira doğduğumda bütün ailem, kardeşlerim ve etrafımdaki herkes futbolla hayli haşır neşir insanlardı. Her vakit futbol oynayan insanlardı. ötürüsıyla benim de aslında diğer tercihim kalmıyordu bu durumda. Çocukluğumdan beri futbolun tam ortasındayım diyebilirim” dedi.

“Şampiyonluk için elimizden gelen çabayı veriyoruz”

Karakteri gereği herkese hürmet duyan bir insan olduğunu belirten Djaniny, “Kendi futbol üslubumdan çok kendi karakterimi anlatsam daha gerçek olur diye düşünüyorum. Zira ben karakterim gereği her vakit insanlara hürmet duyan, işine hürmet duyan, ekip arkadaşları ve kadrosu için elinden gelen her türlü çabayı veren bir beşerim. Saha içerisinde de bir futbolcu olarak bunu yapmaya çalışıyorum. Olağan ki ferdî hedeflerim var, doğal ki ekibimizin amaçları var. Bu ikisini tıpkı anda gerçekleştirdiğimizde ben de epeyce keyifli oluyorum. Zira bu yılki gayelerimizden biri de şampiyon olmak. Ben de bu uğurda grup arkadaşlarım ile birlikte en güzel çabayı vermeye çalışıyorum” diye konuştu.

“Trabzon halkını memnun etmek için buradayım”

Oyun şeklinin insanlara hayli farklı geldiğini söyleyen Djaniny, “Belki de benimle ilgili değişmeyecek şeylerden bir tanesi bu. Oyun biçimim insanlara biraz farklı gelebiliyor. Zira ziyadesiyle sakin olan biriyimdir. Hem saha ortasında birebir vakitte saha haricinde sakin bir karakterim. Alanda kimi vakit tehlikeli durumlarda ya da insanların, futbolcuların epeyce heyecanlanmasını beklediği durumlarda sakin kalabiliyorum. Bu da benim için kıymetli bir artı oluyor. Ancak doğal ki sorumsuzluk biçiminde bir sakinlik değil bu bahsetmiş olduğum. Tam tersine grup için sorumluluk alarak bunu en sakin ve en hakikat formda yapmaya çalışan biriyim. Ben de doğal ki buraya gezmeye gelmedim, buradaki amaçlarımızı farkındayım. Trabzonspor’un amaçlarının farkındayım ve Trabzon halkını keyifli etmek için buradayım” tabirlerini kullandı.

“Burada gayeler her vakit yüksek”

Trabzon’da gayelerin her vakit yüksek olduğunu da kelamlarına ekleyen başarılı oyuncu, “Ben buraya geldiğimde bunları bilerek geldim ve bu gayeleri ulaşmanın kolay olmadığını da biliyorum. Her maç bundan evvelki maçtan daha sıkıntı oluyor. Zorluklar bizi etkilemeye başlıyor ancak biz kuvvetli bir kadro olduğumuzdan dolayı ve kadro arkadaşlarımızın kalitesine inandığım için bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. Muvaffakiyet için çalışıyoruz. Beşerler toplumsal medyaya girdiklerinde futbolcuların yalnızca meslek taraflarını gorebiliyorlar. Çoğumuz burada ailemizden uzaktayız, ağır egzersizler yapmak zorundayız, kendimizi her vakit hazır tutmak zorundayız. Hem mental açıdan birebir vakitte fizikî açıdan kendimizi hazır tutmak zorundayız. Natürel ki bu iş kolay bir iş değil ancak daima birlikte ekip arkadaşlarım ile birlikte ve hocalarımızla bir arada bunu başarmaya çalışabiliyoruz” dedi.

“Farklı mevkilerde oynamak bana kendimi yeterli his ettiriyor”

“Farklı mevkilerde oynayabilmek bana da kendimi uygun hissettiriyor” diyerek kelamlarına devam eden Djaniny, kendini klasik bir 9 numara olarak tanım etmediğini belirterek, “Kariyerim boyunca oynadığım durumlar genelde düzmece 9, ya da kanat forvet konumuydu. Trabzonspor’da ise biraz daha önde oynuyorum, biraz daha 9 numara üzere oynuyorum. Hocamız beni farklı durumlarda da kullanıyor ben de her biçimde gruba yardımcı olmaya çalışıyorum. söylemiş olduklerimle yanlış anlaşılmak istemem ancak bana benzeri bir oyuncu olmadığını düşünüyorum. Beşerler beni izlediklerinde ‘Bu adam oynamak istemiyor mu sanki?’ ya da ‘niçin bu biçimde şeyler yapıyor?’ diyebilecekleri bir usulüm var. Benim bu şeklime sahip olan tahminen de tek insan abim diyebilirim” dedi. Abdullah Avcı’nın da uygun bir insan olduğunu söyleyen başarılı futbolcu, “Hocamız her şeydilk evvel yeterli bir insan, yeterli bir teknik yönetici ve nitekim epey zeki birisi. Beşerlerle nasıl irtibat kurabileceğini bilen ve futbolculara nasıl yaklaşması gerektiğini bilen birisi. Onunla olan konuşmalarımız her vakit hayli olumlu oluyor. Ne istediğini her vakit net ve açık bir biçimde tabir eden birisi. Saha haricinde tahminen sakin birisidir hocamız lakin maçlarda bilhassa işler onun istediği üzere gitmediğinde hocamız kimi vakit sonlanabiliyor, kimi vakit bağırabiliyor. Doğal ki bu da oyuncularından en uygununu istediği için ve ekibin neler yapabileceğini bildiği için fazlaca olağan olan şeyler” diyerek devam etti.

“Şampiyon olmak istiyorsak birlikte olmamız gerekiyor”

Trabzonspor taraftarına da ileti veren Djaniny, “Bizler oyuncular olarak, hocalarımız ve burada çalışan herkes Trabzonspor isminin ve tartısının ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Bizler taraftarlarımızı keyifli edebilmek için daima en uygun biçimde çalışıyoruz. Onlardan ricam bize takviye olmaları. aslına bakarsan bunu yapıyorlar ancak bizim her vakit dayanağa muhtaçlığımız oluyor. Şampiyon olmak istiyorsak birlikte olmamız gerekiyor. Onların takviyesine her zamankinden de daha fazlaca gereksinimimiz var” diyerek kelamlarını tamamladı.