Ünlü müzikçi ve oyuncular aşı oldu!

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz gün Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın, müzisyen, sinema ve dizi yapım gruplarının aşılanmaya başlayacağını duyurmasının akabinde bir fazlaca ünlü isim soluğu hastanelerde aldı. Merve Özbey, Bengü, Gülşen ve Hazar Erkuvvetli aşılarını yaptırdı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca; müzisyen, sinema ve dizi yapım takımlarının aşı olmaya başlayabileceğini duyurmasının akabinde ünlü isimler peş peşe randevu alarak aşı yaptırmaya başladı. Koronavirüs aşısı yaptıran Merve Özbey, Bengü, Gülşen ve Hazar Erkuvvetli Instagram’dan aşı paylaşımları yaptı.

Oyuncu Hazar Erkuvvetli aşı yaptırdıktan daha sonra çekilen fotoğrafını “Aşılandım” notuyla paylaştı.

GEBE OLAN BENGÜ BİRİNCİ DOZ AŞISINI YAPTIRDI

İkinci defa anne olmaya hazırlanan müzikçi Bengü, “Sağlık Bakanlığı’mızın aşı programında müzisyenlerin de aşılanmaya başlamasıyla bir arada, bugün ben de aşımı oldum. Öncelikle, müzisyen dostlarımın, kesimimizin ve natürel ki tüm halkımızın aşısına kavuşması dileğimle… Umarım uzun vakittir büyük zorluklarla ayakta kalmaya çalışan sanat, aktiflik ve müzik bölümü de tez vakitte eski günlerine kavuşur. Sahnesine, müziğine ve dinleyicisine aşık olan bizler de bir an evvel ilişkin olduğumuz yere; sahnelerimize dönebiliriz. Aşı sırasının bana gelmesiyle bir ikinci memnunluk niçinim de şu an 18 haftalık hamile oluşum. Bu mevzuda fazlaca soru aldığım için de fazlaca değerli doktorlarımıza danışarak edindiğim detaylarımi sizlerle paylaşmak isterim. Herkes üzere biz hamilelerin de aşılanması epeyce değerli. Bilhassa üçüncü ay bittikten daha sonra koronavirüs aşılarından rastgele birini inançla yaptırabiliriz. Gebelikte bağışıklık sistemimiz de biraz baskılandığı için aşı olmak hayli daha kıymetli hale gelmektedir. Bedenimizde oluşan antikorlar bebeğimize de geçeceği için bebeklerimiz de doğduklarında koronavirüse karşı doğal bağışıklık kazanmış olacaklar. Aşı ile hem kendimizi tıpkı vakitte bebeklerimizi korumuş olacağız. Devletimize, Sıhhat Bakanlığı’mıza, ve tüm sıhhat çalışanlarına sonsuz sevgiler ve teşekkürler. Oğluma ve bana şifa olsun inşallah.” dedi.

“SİSTEM ÇOK DÜZGÜN İŞLİYOR”

Müzisyen Merve Özbey ise, “Şükür aşı olabildim… Storylerde de söylemiştim lakin buradan da paylaşmış olayım. Epey vakittir canla başla çalışan sıhhat işçimize (inanılmaz güler yüzlüler),Sağlık Bakanlığı çalışanlarımıza ve Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’ya fazlaca teşekkürler. Sistem fazlaca âlâ ilerliyor. Dilerim bekleyen herkes bir an evvel aşıya kavuşuruz.” halinde konuştu.

Ünlü müzikçi Gülşen, “Devlet aşı gruplandırmasıyla müzisyen kimliğimin bana sunduğu imkanlar çerçevesinde bugün aşımı oldum. Darısı tüm çalışma arkadaşlarımızın, tüm halkımızın ve aslında bütün dünyanın başına… Umarım ışık görünmüştür ve bu sıkıntı günler artık bitmek üzeredir.” sözlerini kullandı.