Valentin Rosier: Her şey paradan ibaret değil

Deniz

Member
Beşiktaş’ın yıldız sağ beki Valentin Rosier, GQ Türkiye’ye röportaj verdi. Rosier, “Değerlere sahip çıkmak bence kıymetli. Maalesef parayı fazlaca göz önünde tutuyoruz. Her şey bundan ibaret değil Beşiktaş, Portekiz’de işler düzgün gitmediğinde bana güvendi. Buraya imza atarak onlara karşılığını vermek benim için” dedi.

Rosier, GQ Dergisi’nin Ekim sayısına kıymetli açıklamalarda bulundu. Futbolculuğuna ek olarak farklı tarzıyla de gündem yaratan Fransız sağ bek, birinci vakit içinderda Siyah-Beyazlılar’a transfer sürecini yorumladı. Rosier, “Değerlere sahip çıkmak bence değerli bir şey. Maalesef parayı epey göz önünde tutuyoruz. Her şey bundan ibaret değil, para bizi biz yapan şey değil. Beşiktaş , Portekiz’de işler âlâ gitmediğinde bana güvendi. Buraya imza atarak onlara karşılığını vermek benim için değerliydi ve bunun için mutluyum” tabirlerini kullandı.

“Favorim dövmem yok”

Futbolculuk mesleğinde niye sağ bek sınırını tercih ettiği sorulan Rosier, “Pozisyonumu seviyorum lakin birfazlaca oyuncu üzere gençken her vakit o mevkide değildim, daha fazlaca orta saha ve forvet oyuncusuydum! Hayır kendimi orada görmüyorum, hayli küçüğüm!” (gülüyor) kelamlarını sarf etti.

Rosier’in GQ Türkiye’ye verdiği röportajdan ön plana çıkan birtakım kısımlar şöyleki:

“İstanbul büyük bir kent, pek turistik ve her vakit her yer açık. Yaşadığım en büyük kent ve burada yaşamak beşerde yaşama isteği uyandırıyor.”

“Favorim dövmem yok fakat büyük bir kısmı aileyle alakalı. Bu yüzden birçok benim gözümde fazlaca pahalı.”

“Giyim konusunda kendi ruh halime sahip olmaya çalışıyorum lakin kaykay dünyası ve ikonlar bana ilham veriyor. Tupac diyebilirim ve şu anda GTA (gülüyor).”