Vitor Pereira’dan Mesut Özil cevabı

Deniz

Member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi’nde yarın akşam oynayacakları Almanya temsilcisi Eintracht Frankfurt maçı öncesi yaptığı açıklamada, “Kendi kimliğimizi alana yansıtacağız” dedi.
Fenerbahçe yarın UEFA Avrupa Ligi D Kümesi’nde Alman takımı Eintracht Frankfurt ile karşılaşacak uğraş öncesi maçın oynanacağı Deutche Bank Park Stadyumu’da Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Vitor Pereira, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Portekizli teknik adam, yarınki maçın uygun bir maç olacağını, iki grubun da hem teknik hem taktiksel manada âlâ durumda ve uygun oyunculardan şurası olduğunu belirterek, “Taraftarlarımız başka maçlarda olduğu üzere burada bizi yalnız bırakmayacak. Ben kadromda teknik ve taktik olarak kaliteli ve öz inançlı, olumlu ve hırslı bir futbol oynayan bir kadro görmek istiyorum. Alışılmış ki yarınki maç kolay olmayacaktır. Fakat buraya gelmemizi sağlayan Play-off’daki öz inancı göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Güzel bir gruba karşı oynamak için hazır olduklarını belirten Pereira, “Gerçekten epey güzel bir atmosfer olacağını düşünüyorum. Biz elimizden gelenin en güzelini yapıp kendi kimliğimizi alana yansıtacağız. Kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Frankfurt da kendi oyununu alana yansıtacak. kararı nazaranceğiz” açıklamasında bulundu.

Mesut Özil’le ilgili beklentiniz nedir?” sorusunu da yanıtlayan tecrübeli teknik adam, “Mesut yarınki maç için fazlaca hırslı. Grubuna yardım etmek istiyor. Kendisi tam bir grup oyuncusu. Kalitesiyle kadroya yardım katkı veriyor. Yalnızca taktiksel manada değil, hem de grubun kaptanlarından bir tanesi. Kaptan olarak da gruba yardım ediyor. Bizim için, kulübümüz ve taraftarlarımız için hayli kıymetli bir oyuncu. Yarın ona âlâ bir maç diliyorum” temennisinde bulundu.