Wilson Eduardo, Alanyaspor’da

Deniz

Member
Harika Lig gruplarından Aytemiz Alanyaspor, son olarak El-Ain’de oynayan 31 yaşındaki Angolalı oyuncu Wilson Eduardo‘yu takımına kattı.

Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde gerçekleşen imza merasiminde konuşan kulüp lideri Hasan Çavuşoğlu, transferlere devam ettiklerini söylemiş oldu.

Eduardo’nun kulübe faydalı olacağına inandığını anlatan Çavuşoğlu, “Portekiz’in Braga ekibinde kaptanlık yapmış Wilson Eduardo’yu takımımıza kattık. Kulübümüze ve kendisine iyi olsun. Kendisi forvet, forvet gerisi ve kanatlarda oynayan bir oyuncu. Alanyaspor’a katkı sağlayacak bir oyuncu. O denli de olacak diye düşünüyorum. Kazasız ve belasız bir lig diliyorum.” sözlerini kullandı.

Eduardo: “Süper Ligi fazlaca yeterli biliyorum”

Wilson Eduardo ise daha evvel de Alanyaspor’a gelme ihtimalinin olduğunu lakin öbür yere transferinin gerçekleştiğini belirtti.

Alanyaspor’u son senelerda takip ettiğini lisana getiren Eduardo, “Teklifler bulunmasına karşın Alanyaspor, daima gelişmekte ve düzeyini kollayan bir kulüp olduğu için buraya gelmeyi epeyce istedim. Buradan olmaktan fazlaca memnunum. Beklentileri karşılamak en büyük amacım.” diye konuştu.

Eduardo, Türkiye ligini epey âlâ bildiğini, Beşiktaş’a karşı 2 kez oynadığını tabir ederek, “Konyaspor ve Fenerbahçe’ye karşı da oynamıştım. Muhteşem Ligi fazlaca düzgün biliyorum. Birinci ile sonuncu ekip içinde epeyce uçurum yok. O yüzden güç bir lig. Burada oynayan arkadaşlarım da var. Bundan dolayı da bilgim uygun.” dedi.

Taraftarlara da davette bulunan Eduardo, karakter olarak her şeyini alanda yüzde 100 veren bir oyuncu olduğunu lisana getirerek, golleri ve asistleriyle seyirciyi memnun etmek istediğini söylemiş oldu.

Açıklamaların akabinde, Wilson Eduardo kendisini 2+1 yıllığına turuncu-yeşilli renklere bağlayan mukaveleyi imzaladı.